PoradyPłyta kuchenna po takim czyszczeniu będzie wyglądać jak nowa. Potrzebujesz 3 produktów z kuchennej szafki

Płyta kuchenna po takim czyszczeniu będzie wyglądać jak nowa. Potrzebujesz 3 produktów z kuchennej szafki

Domowy patent na wyczyszczenie płyty indukcyjnej
Domowy patent na wyczyszczenie płyty indukcyjnej
Źródło zdjęć: © Archiwum Prywatne | Marzena Pęcak

09.09.2023 08:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skutecznych trików czyszczących nigdy za wiele. Tym razem przychodzę ze sprawdzonym patentem, który pomoże przy dokładnym wyczyszczeniu płyty indukcyjnej.

Coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach pojawiają się kuchenne płyty indykcyjne. I muszę wyznać, że bardzo mnie to cieszy, bo jak przypomnę sobie ile pracy i czasu zajmowało mycie kuchenki gazowej z palnikami, to aż mam ciarki na całym ciele. 

Nie ma co ukrywać, czyszczenie kuchennej płyty jest dużo łatwiejszeszybsze. Sam fakt, że do czynienia mamy z płaską powierzchnią, która nie ma nieskończonej ilości trudno dostępnych zakamarków to już spore ułatwienie. Ale kto powiedział, że nie może być jeszcze lepiej? 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Domowy patent na wyczyszczenie płyty indukcyjnej 

Jeśli czytasz moje artykuły na bieżąco, to wiesz, że nie przepadam za sprzątaniem kuchni. Z drugiej strony jestem ogromną fanką rozwiązań, dzięki którym mogę wyczyścić coś w szybkiprosty sposób

I właśnie dziś chcę podzielić się z tobą kolejnym ciekawym rozwiązaniem. Tym razem zajmiemy się płytą indukcyjną, którą możesz szybko doprowadzić do porządku przy pomocy 3 artykułów kuchennych. I nie chodzi tu o żadne środki czyszczące. Zrobimy to w naturalny i domowy sposób!

Płyta indukcyjna będzie jak nowa

Choć czyszczenie płyty indukcyjnej już z powodu samej budowy jest dużo prostsze, nie oznacza to jednocześnie, że nie znajdziemy na niej zabrudzeńprzypaleń. Oczywiście, że mogą się one zdarzyć i to naprawdę w dużym stopniu

Płyta indukcyjna będzie lśnić jak nowa
Płyta indukcyjna będzie lśnić jak nowa© Adobe Stock | HENADZY

Na szczęście zawsze pod ręką masz skuteczne rozwiązania, które poradzą sobie nawet z najgorszymi zabrudzeniami. W tym wypadku potrzebujesz octu, sody oczyszczonejkuchennego ręcznika. A, że wszystkie te składniki to podstawa w każdej kuchni, dodatkowe zakupy ci nie grożą. 

Zacznij od dokładnego przetarcia powierzchni płyty przy pomocy octu. Następnie posyp płytę delikatnie sodą oczyszczoną. Bezpośrednio na sodzie oczyszczonej umieść na koniec nawilżony ręcznik kuchenny. 

Po 20 minutach usuń ręcznik, przetrzyj całość i gotowe. Bez długiego szorowania, twoja płyta indukcyjna będzie wyglądać jak nowa. Genialne, prawda?

Zanim się pożegnamy, koniecznie napisz mi, w jaki sposób czyścisz płytkę indukcyjną w swojej kuchni. Może znasz inne ciekawe rozwiązania, które sprawdzą się tutaj w 100 proc.? Jeśli tak, napisz mi o tym. Chętnie przetestuje je również u siebie!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także