NewsyPokazała "najlepsze lody na świecie". Miejsce może niektórych bardzo zaskoczyć

Pokazała "najlepsze lody na świecie". Miejsce może niektórych bardzo zaskoczyć

Pokazała "najlepsze lody na świecie". Miejsce może niektórych zaskoczyć
Pokazała "najlepsze lody na świecie". Miejsce może niektórych zaskoczyć
Źródło zdjęć: © TikTok

03.06.2024 19:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdzie zjeść te najlepsze? To pytanie, które zadaje sobie każdy miłośnik mrożonych słodkości. Znana tiktokerka i testerka jedzenia, Aga z kanału @wyzszy_instytut_smaku, ma na to jednoznaczną odpowiedź.

Kiedy tiktokerka ujawniła, gdzie można znaleźć najlepsze lody na świecie, na pewno zaskoczyła wielu internautów. Nie wskazała bowiem ani popularnego miejsca, ani nawet w Warszawie. Okazuje się, że tajemnica niezrównanych smaków lodów kryje się w malowniczej lodziarni "Lody u Suchojada" na Podkarpaciu, w Nisku. Przyjrzyjmy się bliżej, co sprawia, że te lody są tak wyjątkowe i dlaczego warto ich spróbować.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego "Lody u Suchojada" są tak wyjątkowe?

"Lody u Suchojada" to miejsce, które przyciąga miłośników lodów od lat. Ta urocza lodziarnia, położona na Podkarpaciu, jest znana z wytwarzania lodów o wyjątkowym smaku, które powstają z naturalnych, świeżych składników. To nie tylko kolejna lodziarnia na rogu ulicy, ale miejsce z historią i tradycją. Założona przez Pawła Suchojada, jest najstarszą lodziarnią w regionie. Mimo że teraz interes lodowy prowadzi już kolejne pokolenie, tj. Paweł Śnieżek, wnuk założyciela, tajemnica smaku pozostaje nieodgadniona.

Co ciekawe, lody te są dostępne tylko od ostatniego weekendu kwietnia do pierwszego weekendu września. Dwa tygodnie przed końcem sezonu przechodzi się na produkcję lodów z maszyny, a nie ręcznie wytwarzaną gałkę. Najlepszy czas na wizytę w lodziarni to godziny przedpołudniowe i wieczorne, szczególnie w ciepłe, słoneczne dni. Warto jednak być przygotowanym na kolejki, zwłaszcza w weekendy, gdyż wtedy "Lody u Suchojada" cieszą się największą popularnością.

"Najlepsze lody na świecie"

Tiktokerka przekonuje, że właśnie w tej lodziarni są najlepsze lody na świecie. A próbowała już ich wiele — w Polsce i poza granicami naszego kraju. Mimo to jej opinia nie zmienia się od lat.

Co roku specjalnie jeździ na Podkarpacie, aby móc skosztować lodów od Suchojada. I chociaż tegoroczny filmik został z nieznanych mi przyczyn usunięty z TikToka, to nadal możemy oglądać relacje Agi z poprzednich wycieczek na "najlepsze lody na świecie".

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także