PoradyRozgotowałeś ryż? Jeszcze można go uratować przy pomocy chleba

Rozgotowałeś ryż? Jeszcze można go uratować przy pomocy chleba

Gotowanie ryżu
Gotowanie ryżu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Reis kochen
29.09.2023 09:08

Dziś podpowiem ci, co zrobić w sytuacji, kiedy wydaje się na pozór, że nic nie można już zrobić. Jak się okazuje, nawet rozgotowany ryż da się jeszcze uratować.

Uwielbiam spędzać czas w kuchni, a tym bardziej kiedy testuje nowy przepis. To dla mnie prawdziwa frajda i kocham ten dreszczyk, kiedy nie mogę doczekać się już efektu końcowego. Oczywiście praca w kuchni jest często złożona z wielu czynności, które tak naprawdę wykonujemy jednocześnie.

W takich sytuacjach łatwo o błąd, który może mieć wpływ na cały przepis. Należy jednak zaznaczyć, że w wielu przypadkach, zamiast się poddać, warto zastosować domowe rozwiązania, które mogą jeszcze naprawić całą sytuację. Nie wierzysz? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy rozgotowany ryż da się jeszcze uratować?

Wykonując kilka czynności jednocześnie, może zdarzyć się tak, że przez chwilę nieuwagi rozgotujemy np. ryż. I jeśli myślisz, że z takim fantem nic już nie da się zrobić, to od razu chcę wyprowadzić cię z błędu

Z racji, że nie znoszę marnotrawstwa w kuchni, nawet jeśli coś pójdzie nie po mojej myśli, zawsze staram się jeszcze uratować jakąś sytuację. I tak metodą prób i błędów przetestowałam kilka patentów, dzięki którym można uratować rozgotowany ryż. Nie są to jakieś mega skomplikowane działania, dlatego warto je zastosować, zanim ryż wyląduje w koszu. Tak naprawdę nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać!

Domowe patenty na rozgotowany ryż

Na samym wstępie mam dobrą wiadomość. Istnieje kilka metod, które pomogą rozwiązać dzisiejszy problem. Moim ulubionym patentem jest jednak sztuczka z chlebem. Wszystko, co musisz zrobić w tym przypadku, to włożyć do garnka z rozgotowanym ryżem kromkę chleba. Najlepiej wcześniej pokroić ją na mniejsze kawałki i wymieszać z zawartością garnka. Kawałki chleba są świetnym pochłaniaczem, dlatego też taki zabieg może sprawić, że w szybki i prosty sposób pozbędziesz się nadmiaru wody, a co za tym idzie, ryż odzyska swą strukturę. Na koniec wystarczy wyjąć kawałki pieczywa z garnka i po kłopocie! 

Chleb skutecznie pomoże pozbyć się wody z rozgotowanego ryżu
Chleb skutecznie pomoże pozbyć się wody z rozgotowanego ryżu© Adobe Stock | Arkadiusz Fajer

Oczywiście, jeśli nie chcesz, nie musisz dzielić pieczywa na mniejsze kawałki, tylko włożyć do garnka całą kromkę i lekko docisnąć nią ryż, aby mogła wchłonąć nadmiar wody. Przy drugiej opcji polecam jednak rozłożyć rozgotowany ryż do kilku misek, aby zrobić to dokładnie. 

Oprócz patentu z chlebem możesz też wykorzystać zwykłe sitko i po prostu przepłukać rozgotowany ryż pod zimną wodą. Na koniec dokładnie go odcedź. Taka kąpiel skutecznie pomoże pozbyć się skrobi oraz mączki, które sprawiają, że ryż się klei. W takim przypadku pomoże też krótka wizyta na rozgrzanej patelni. Oczywiście wybierając tę metodę, trzeba być ostrożnym, aby nie przypalić ryżu. 

I to wszystko. Jak sam widzisz, masz do wyboru kilka metod, które mogą okazać się naprawdę pomocne. Nie ma się więc co poddawać na samym starcie, tylko zacząć działać. Uwierz mi, jeśli uda ci się uratować ryż, poczujesz ogromną satysfakcję. 

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także