NewsyDział z mięsem dla wegetarian w Carrefourze. Jaka oferta? Co można będzie kupić?

Dział z mięsem dla wegetarian w Carrefourze. Jaka oferta? Co można będzie kupić?

Dział z mięsem dla wegetarian w Carrefourze. Jaka oferta? Co można będzie kupić?
Ewa

21.02.2022 09:46, aktual.: 21.02.2022 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wegetariańskie mięso w Carrefourze. Roślinne zamienniki mięsa cieszą się rosnącą popularnością. Jedzeniowa rewolucja dotarła również do Polski. Kiedy Carrefour otworzy dział z mięsem bez mięsa?

Zamienniki mięsa – gdzie kupić wegetariańskie mięso?

Przeprowadzone przez Panel Gospodarstw Domowych GfK Polonia badania wykazały ogromny wzrost zainteresowania Polaków wegańskimi zamiennikami. W ciągu ostatnich trzech lat odnotowano, że jest to wzrost sięgający 480%!

Do znanych już napojów roślinnych dołączają wegańskie zamienniki mięsa mielonego, „mleko” z ziemniaka, kiełbaski i dużo innych opcji. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które nie jedzą mięsa, a również dla tych, którzy chcą je ograniczyć. Roślinne mleka to świetna alternatywa, gdy cierpimy na nietolerancję laktozy lub skazę białkową.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej sklepów poszerza swoją ofertę i wprowadza coraz to ciekawsze roślinne nowości. Gdzie kupić wegetariańskie mięso?

Dział z wędlinami i mięsem wegetariańskim w Carrefourze. Jaka oferta?

Kiedy 1,5 roku temu w Wielkiej Brytanii otworzył się koncept "Rudy's vegan butcher" świat oszalał. Stylizowany na klasyczny, nieco oldschoolowy sklep mięsny koncept przyciągnął tłumy. W sklepowych ladach pojawił się różne produkty na grilla, bezmięsne wędliny jak wędzona szynka, salami de Provence, pepperoni i pastrami.

Dział z wędlinami i mięsem wegetariańskim w Carrefourze. W ślad za "Rudy's" poszła sieć sklepów Carrefour. Wprowadzają oni specjalną ofertę wegetariańskich produktów na wagę.

Roślinne zamienniki w Carrefourze

Wegetariańska oferta w Carrefourze. Co znajdziemy? Oferta jest pilotażowa, bo ciężko określić zainteresowanie, jakie mogłaby wzbudzić. Na początku znajdą się tam produkty marki "The Vegetarian Butcher". Roślinne mielony, kotlety, nuggetsy i inne analogi sprzedawane będą na wagę.

Jeśli projekt zostanie pozytywnie odebrany przez klientów, to zasięg i oferta będą poszerzane.

Doczekamy się takich stoisk w Polsce?

Pomysł jest o tyle ciekawy, że umożliwi spróbowanie wegańskich i wegetariańskich nowości również w małych ilościach. Może to przekonać wiele osób do przetestowania nowych smaków i przekonana się do diety ograniczającej mięso.

Skorzystałbyś z oferty czy jesteś przeciwnikiem takich roślinnych zamienników?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także