NewsyWiele osób pije wodę z tym dodatkiem, by szybko schudnąć. Ekspertka ujawnia prawdę

Wiele osób pije wodę z tym dodatkiem, by szybko schudnąć. Ekspertka ujawnia prawdę

Woda z cytryną nie odchudza? fot. Pixabay
Woda z cytryną nie odchudza? fot. Pixabay
23.05.2023 19:48, aktualizacja: 23.05.2023 21:49

Picie wody to najlepszy z możliwych wyborów. Wiele osób myśli jednak, że skoro rozpocznie dzień z wodą z dodatkiem cytryny, kilogramy będą spadać. Ma bowiem wpływać to na ograniczenie odkładania się tłuszczu w organizmie. Czy rzeczywiście tak jest? Ekspertka ujawnia prawdę.

Woda doskonale zaspokaja pragnienie oraz nawadnia nasz organizm. Picie jej w ciągu dnia jest więc niezwykle ważne. Brak odpowiedniego nawodnienia może odbić się na naszym zdrowiu. Możemy odczuwać ból głowy, nudności oraz czuć ogólne osłabienie. Mogą pojawić się też bóle mięśni i kręgosłupa.

Woda z cytryną - czy działa na odchudzanie? Ekspertka nie pozostawia złudzeń

Według powszechnej opinii woda z cytryną ma wspomagać odchudzanie. Ekspertka Onetu, dietetyczka Emilia Gnybek-Ciosek nie pozostawia jednak złudzeń w tej kwestii.

"Gdyby woda z cytryną miała tak cudowną moc, nie byłyby potrzebne diety ani aktywność fizyczna, by osiągnąć wymarzoną wagę" - przekonuje Gnybek-Ciosek.

Dietetyczka wyjaśnia, że ważne jest, by nie jeść nadprogramowo, ale regularnie i dostarczać organizmowi takich składników, jakich potrzebuje do prawidłowego działania. Ważne jest więc zdrowe odżywianie, a jeśli chcemy pozbyć się zbędnych kilogramów, przejście na redukcję.

Woda z cytryną. Fot. Pexels
Woda z cytryną. Fot. Pexels

Czy warto pić wodę z cytryną? Zdecydowanie tak, ale nie na odchudzanie

Ekspertka tłumaczy jednak, że warto pić wodę z cytryną. Nie ma to jednak nic wspólnego z odchudzaniem. Taki napój pomaga zachować równowagę kwasowo-zasadową. Niektóre doniesienia wskazują również, że woda z cytryną może pozytywnie wpływać na działanie układu trawiennego.

Picie wody jest bardzo ważne pod względem nawodnienia organizmu. Niewiele osób jest jednak w stanie się przemóc i wypijać około trzy litry wody dziennie. Pomocne są w tym dodatki. Jednym z nich jest właśnie cytryna, która nadaje wodzie smaku. Świetnie sprawdzają się też listki mięty czy świeże owoce.

Woda z cytryną. Fot. Pexels
Woda z cytryną. Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także