Newsy12 sygnałów, które świadczą o tym, że pijesz zdecydowanie za mało wody!

12 sygnałów, które świadczą o tym, że pijesz zdecydowanie za mało wody!

12 sygnałów, które świadczą o tym, że pijesz zdecydowanie za mało wody!
Frania

24.04.2016 12:25, aktual.: 10.05.2017 14:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ma nic bardziej orzeźwiającego od szklanki wody z lodem. Nie sądzę, aby ktoś był w stanie temu zaprzeczyć. Zwyczajny łyk takiego napoju działa czasem bardziej pobudzająco niż filiżanka kawy lub puszka coli. Mimo, że wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak działa woda, na co dzień mało jej pijemy. Tym samym szkodzimy naszemu organizmowi, który wysyła nam sygnały o tym, że brakuje mu wody. Oto one:

1. Twoje usta są suche

Gdy czujesz, że masz spierzchnięte usta i chce Ci się pić, najczęściej sięgasz po słodkie napoje, które tylko na krótką chwilę rozwiązują problem. Woda genialnie działa na błony śluzowe, a już po pierwszym łyku będziesz czuć się lepiej.

2. Sucha skóra

Skóra jest największym organem organizmu, więc trzeba o nią dbać. W rzeczywistości, sucha skóra jest jednym z pierwszych objawów odwodnienia organizmu, co niestety może doprowadzić do znacznie większych problemów. Brak wody oznacza brak potu, co prowadzi do tego, że organizm nie oczyszcza się. Jeśli chcesz pozbyć się wyprysków, w pierwszej kolejności sięgnij po wodę.

3. Pragnienie

Pisaliśmy już o spierzchniętych ustach, ale pragnienie wykracza poza uczucie suchości w jamie ustnej. Każdy, kto kiedykolwiek miał kaca sam przyzna, że po przebudzeniu organizm domaga się wody. Alkohol odwadnia i dlatego możemy czuć się tak, jak na pustyni. Posłuchaj, co mówi Twoje ciało!

4. Twoje oczy są suche

Jeśli nie będziesz pić wody, będziesz mieć przekrwione oczy, a Twoje kanaliki łzowe po prostu będą... suche.

5. Bóle stawów

Picie wody jest absolutną koniecznością, jeśli chcemy, aby przy każdym kroku nie bolały nas kości. Dodatkowo zadbamy o nawilżenie ciała.

6. Twoja masa mięśniowa maleje

Mięśnie również składają się głównie z wody. Oczywiście, mniej wody w organizmie oznacza mniejszą masę mięśniową. Picie wody przed, w trakcie i po treningu rozprowadza ją po całym organizmie i zmniejsza ryzyko wystąpienia zapalenia.

7. Dłużej chorujesz

Woda pozwala organizmowi wypłukać toksyny. Twoje narządy pracują jak maszyny, dla których oliwą jest właśnie woda. Jeśli nie będziesz im jej dostarczać regularnie, będą zabierać ją z krwi, co doprowadzi do infekcji i nie będziesz w stanie wyzdrowieć.

8. Czujesz się zmęczony i ospały

Jak już wspomniano, gdy organizm jest odwodniony, bierze wodę z krwi, co doprowadza niestety do mniejszej ilości tlenu w organizmie. Przez to jesteś ciągle senny i zmęczony.

9. Napady głodu

Kiedy jesteś odwodniony organizm może zacząć myśleć, że potrzebuje więcej jedzenia. Często z tego powodu budzisz się w nocy i podjadasz.

10. Problem z trawieniem

Bez odpowiedniego nawodnienia ilość śluzu w żołądku zmniejsza się. Wówczas kwas żołądkowy może dokonać poważnych szkód w organizmie. Prowadzi to do tego, co powszechnie nazywamy zgagą i niestrawnością.

11. Przedwczesne starzenie

Z wiekiem ilość wody w naszym organizmie się zmniejsza. Oczywiście, oznacza to, że w miarę starzenia się, powinniśmy świadomie zwiększyć spożycie wody.

12. Czytasz ten artykuł

Woda powinna być nieodłącznym elementem Twojego życIa. Przed telewizorem, w pracy, na spacerze... Zawsze. Znalazłeś się tutaj, ponieważ pomyślałeś: "Hm, wydaje mi się, że piję za mało wody, ale sprawdzę, czy mam rację". Zatem, co teraz zrobisz?

WYPIJESZ SZKLANKĘ WODY!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także