PoradyNie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków. Jest cenniejsza niż może się wydawać.

Nie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków. Jest cenniejsza niż może się wydawać.

Nie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków. Jest cenniejsza niż może się wydawać - Pyszności / Źródło: canva.com
Nie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków. Jest cenniejsza niż może się wydawać - Pyszności / Źródło: canva.com
Agnieszka
15.06.2022 14:49

Większość z nas wylewa wodę po ugotowaniu ziemniaków. Okazuje się, że jest to wyjątkowo cenny płyn. Warto go zachować. Woda ta ma wiele zastosowań, o których mało kto wie. Dlatego następnym razem - nie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków.

Cenne właściwości wody po ziemniakach

Ziemniaki - Pyszności
Ziemniaki - Pyszności

Woda z gotowanych ziemniaków to bogate źródło witamin oraz soli mineralnych. Wśród nich możemy wymienić witaminy z grupy A, B, E, K, a także duże ilości potasu i fosforu. W związku z tym warto ten cenny płyn zachować. Okazuje się, że ma on wiele praktycznych zastosowań.

Nie wylewaj wody po gotowaniu ziemniaków - wykorzystaj

Ziemniaki w wodzie - Pyszności
Ziemniaki w wodzie - Pyszności

Naturalny nawóz dla roślin, wzmacniająca odżywka do włosów - to tylko kilka zastosowań tej cennej wody. Od dzisiaj już nigdy jej nie wylejesz! Sprawdź, co możesz z nią zrobić.

  • Dodatek do sosów
Sos - Pyszności
Sos - Pyszności

Woda z ugotowanych ziemniaków jest wyjątkowo bogata w skrobię. W związku z tym jego dodatek świetnie zagęści sos. Nie tylko nada mu kremowej konsystencji, ale również podkreśli jego smak.

  • Podlewanie kwiatów

Jeśli woda po ziemniakach nie została posolona, to podlej nią rośliny. Cenny płyn wzbogaci twoje kwiaty w sole mineralne, takie jak fosfor. Podlewaj nią rośliny parę razy w tygodniu.

  • Płukanka do włosów

Ten cenny płyn idealnie sprawdzi się jako płukanka do włosów. Nie tylko je wzmocni, ale również przyciemni. Wystarczy, że po ugotowaniu ziemniaków, odstawisz wodę do ostygnięcia. Gdy osiągnie temperaturę pokojową, polej nią swoje włosy.

  • Wygładzanie skóry
Moczenie nóg - Pyszności / Źródło: canva.com
Moczenie nóg - Pyszności / Źródło: canva.com

Ten cenny płyn idealnie wygładzi naszą skórę. Wystarczy namoczyć w nim dłonie bądź nogi. Woda po ziemniakach rewelacyjnie nawilża i regeneruje skórę. W związku z tym zalecana jest również do mycia twarzy. Pamiętajmy o tym, aby woda miała temperaturę pokojową.

  • Usuwanie kamieni nerkowych

Picie wody po ziemniakach pomaga w walce z kamieniami nerkowymi. Jest to wyjątkowo ważne dla wszystkich osób zmagających się z tą chorobą. Wystarczy pić 3 szklanki dziennie przez 2 -3 tygodnie.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować ziemniaki z boczkiem na grilla krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także