Newsy"Piłam szklankę letniej wody z miodem i cytryną każdego ranka przez rok. Oto, co się stało"

"Piłam szklankę letniej wody z miodem i cytryną każdego ranka przez rok. Oto, co się stało"

"Piłam szklankę letniej wody z miodem i cytryną każdego ranka przez rok. Oto, co się stało"
Pyszności
14.09.2016 13:36, aktualizacja: 10.05.2017 14:17

"Jeszcze kilka lat temu, podczas, gdy chorowałam na grypę, piłam napoje zawierające w swoim składzie miód i cytrynę. Oczywiście, raczej nie stawiało mnie to na nogi, dlatego postanowiłam rozpocząć wyzwanie! Codzienne rano piłam ciepłą wodę z prawdziwym miodem i sokiem z cytryny przez cały rok, aby zobaczyć czy naprawdę przynosi to korzyści dla naszego organizmu.

Cieszę się, że podjęłam się tego doświadczenia, a oto dlaczego!

Nie było mi zimno, nie miałam grypy ani jakichkolwiek problemów z żołądkiem przez cały rok.

Dosłownie! Mimo, że czasami czułam bardzo wczesne objawy choroby (częste kichanie, zmęczenie itp.) po krótkim czasie okazywało się, że jednak nic mi nie dolega. Prawdopodobnie to był tylko cięższy dzień. Jak tylko zaprzestałam picia tej "magicznej mieszanki" wszystko wróciło. Od jakiegoś czasu noszę miód i cytrynę dosłownie wszędzie!

Nie pije już kawy i stałam się "rannym ptaszkiem".

Woda z cytryną i miodem jest pierwszą rzeczą jakiej pragnę tuż po przebudzeniu. Nawet nie myślę o kawie! Dzięki tej mieszance mam więcej energii, która starcza mi na dłużej. Sprawia, że zaczynam się uśmiechać od samego rana.

Ludzie wokół mnie stają się zdrowsi - to największa nagroda.

To zajęło najwięcej czasu: przekonać moją rodzinę, że miód i cytryna może pomóc zapobiegać niektórym chorobom w ich życiu.

Po tym jak zostałam ich pielęgniarką i administratorem magicznej mikstury mogą w końcu zobaczyć jej zalety, szczególnie, gdy są zdesperowani. Wtedy często mówią coś w stylu "Whoa! To naprawdę działa!" i są zachwyceni. To wspaniałe uczucie, wiedząc, że dzięki własnemu doświadczeniu, wiem jak mogę pomóc moim bliskim poprzez coś tak prostego i dostępnego.

Mój przepis

Zwykle wykorzystuję sok z połowy cytryny i dużą łyżkę prawdziwego miodu. Wszystko "wrzucam" do standardowego kubka ze świeżo przegotowaną wodą, którą najpierw odrobinę ochładzam (na tyle, aby jej ciepło stopiło miód). Następnie dodaję zimnej wody, aby móc od razu wypić miksturę, nie tracąc przy tym ani chwili czasu!

Wiele zależy od cytryny i miodu: niektóre są bardziej soczyste, bardziej lub mniej kwaśne, a miód bardziej lub mniej słodki. Tak więc eksperymentuj! Dla niektórych pół cytryny to może być zdecydowanie za dużo. Moja rodzina wykorzystuje do tego zaledwie ćwiartkę.

Dlaczego to działa? Można wyróżnić co najmniej dziewięć głównych korzyści z picia codziennie rano ciepłej wody z cytryną i miodem. Podzielę się trzema najważniejszymi:

Obraz

1. Zapobiega infekcjom układu moczowego

Mieszanka wody z cytryną i miodem z samego rana pobudza układ trawienny, nawilża jelito grube oraz ułatwia wypróżnianie. Działa również jako środek moczopędny, oczyszcza drogi moczowe, a tym samym zapobiega infekcjom.

2. Poprawia trawienie

Każdy składnik tego napoju jest pomocy w procesie trawienia: cytryna wspomaga wątrobę w procesie produkcji żółci, dzięki czemu lepiej rozbija tłuszcze i ułatwia wchłanianie ważnych witamin i minerałów. Miód jest antybakteryjny i chroni nas przed infekcjami. Dodatkowo wzmaga produkcję śluzu w żołądku.

3. Sprawia, że wyglądasz pięknie i zdrowo

Woda z cytryną i miodem przynosi wiele korzyści dla naszej skóry.  Cera zyska zdrowy blask i będzie wyglądać na bardziej wypoczętą. Mikstura dodatkowo przyczynia się do oczyszczenia krwi oraz pomaga w produkcji nowych krwinek. Miód oprócz tego wzmaga produkcję kolagenu - jest odpowiedzialny za zdrowy, a przede wszystkim młody wygląd skóry.

Tak więc mogę polecić tą magiczną i prostą do zrobienia miksturę. Jak widzicie przynosi mnóstwo korzyści nie tylko dla naszego zdrowia, ale i samopoczucia!"

Autorem rocznego eksperymentu jest Crystal Davis.

Udostępnij jeśli Cię przekonała. Niech jak najwięcej ludzi dowie się o właściwościach tego napoju.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także