InspiracjeWszedł do kabiny motorniczych w parowozie. Poczęstowali go kiełbasą z kurka

Wszedł do kabiny motorniczych w parowozie. Poczęstowali go kiełbasą z kurka

Co jedzą motorniczy parowozu? Przekonał się o tym ostatnio aktor Jędrek Taranek/źródło: https://www.instagram.com/taranek.official/
Co jedzą motorniczy parowozu? Przekonał się o tym ostatnio aktor Jędrek Taranek/źródło: https://www.instagram.com/taranek.official/
Marzena Pęcak

23.07.2023 17:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co mogą jeść motorniczy parowozu, już za moment poznasz odpowiedź. A wszystko to zasługa aktora Jędrzeja Taranka, który podzielił się w sieci swoją ostatnią przygodą. 

Będąc aktywną użytkowniczką internetu, wyszukuję w nim nie tylko nowych przepisówprzydatnych trików, czy bieżących informacji. Często też zaglądam tam, aby sprawdzić, co dzieje się u ulubionych gwiazd show-biznesu. To taka moja mała przyjemność i chwila odskoczni po ciężkim dniu. I tak też trafiłam na ciekawą relację aktora Jędrzeja Taranka.

Co też takiego jedna z gwiazd serialu "Ojciec Mateusz" opublikowała w sieci? Otóż jest to jego historia z podróży parowozem. Jak się okazuje, podczas tej wyprawy dowiedział się, co jedzą motorniczy prowadzący tę maszynę. I muszę przyznać, że to naprawdę ciekawe i jednocześnie oryginalne rozwiązanie!

Kiełbasa z kurka — co to takiego?

Wiem, że początkowo hasło kiełbasa z kurka może wydawać się czymś abstrakcyjnym. Sama w pierwszej chwili pomyślałam, że się przesłyszałam, ale wystarczyło spojrzeć na nagranie i wszystko stało się jasne.

Jędrzej Taranek tak relacjonuje całe zdarzenie na swoim instagramowym profilu @taranek.official:

"Ostatnio miałem okazję zjeść nietypowy posiłek. Wybrałem się w podróż parowozem… i jak to mam w zwyczaju, wpakowałem się tam, gdzie wchodzić nie wolno. Słowem 'na krzywy ryj' dostałem się do kabiny motorniczych w lokomotywie. Tego, jak mnie ugościli, się nie spodziewałem".

Otóż aktor w pewnej chwili zauważył coś nietypowego. Na piecu, do którego motorniczy co chwilę wrzucali węgiel, znajdowały się srebrne zawiniątka. I nie był to żaden przypadek. Wręcz przeciwnie było to celowe działanie. Wychodzi na to, że motorniczym parowozu nie brakuje kreatywności i w ten sposób przygotowują ciepły posiłek dla siebie.

"Jak się okazało to zawinięte w folie kiełbasy, fachowo nazywane są „kiełbasami z kurka”. ? Jakaż była moja radość, kiedy zaproponowali, żebym się poczęstował! Dziękuję!??Od dziś, jeśli grill to tylko w parowozie!" - kontynuuje aktor.

W życiu nie wpadłabym na to, co jedzą motorniczy w parowozie. A ty spodziewałeś się takiego rarytasu?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także