NewsyTego jeszcze nie było, margaryna droższa od masła. Klienci są zdumieni

Tego jeszcze nie było, margaryna droższa od masła. Klienci są zdumieni

Cena margaryny - Pyszności; Foto Canva.com i screen z twitter.com/@J74Jacek
Cena margaryny - Pyszności; Foto Canva.com i screen z twitter.com/@J74Jacek

27.10.2022 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ulega żadnej wątpliwości, że ceny produktów spożywczych w ostatnim czasie, to prawdziwy szok dla Wielu klientów. Drożeje dosłownie wszystko. Ceny masła osiągają astronomiczne kwoty. Okazuje się jednak, że cena margaryny już je przebiła. O ile?

Wysoka cena margaryny. Ile trzeba za nią zapłacić?

Chcąc nieco zaoszczędzić na zakupie produktów, których używamy jako tłuszcz do śniadań, wypieków, czy kanapek, staraliśmy się zastępować drogie masło, nieco tańszą margaryną. I pomimo tego, że nie jest to zdrowy zamiennik, to wielu konsumentów decydowało się właśnie na takie rozwiązanie. Bo takie masło roślinne zazwyczaj kojarzyło się z nieco niższą ceną. Byliśmy w stanie zaoszczędzić nawet 2-3 zł. Wszystko zmieniło się na skutek galopującej inflacji. Okazuje się, że cena margaryny przebiła już cenę masła i już teraz nie jest tak tanio.

Przekonał się o tym jeden z klientów, który postanowił odwiedzić supermarket w jednym z polskich miast. Ku jego zdziwieniu, cena popularnego masła roślinnego osiągnęła już poziom 7,99 zł za 500 g. W tym dniu obowiązywała jednak promocja na ten produkt, który kosztował 6,99 zł. To i tak dużo. Szczególnie że jeszcze rok temu, za ten produkt trzeba było zapłacić od 3,36 zł do 5 złotych. Pomimo tego, że nie jest to zdrowy zamiennik, to obecnie bardziej opłaca się kupić znacznie zdrowsze masło ekstra.

Jakie są obecnie ceny masła w polskich sklepach?

Zastanawiacie się, który produkt wybrać w takim przypadku? Cena margaryny nie zachęca do jej zakupu. Nie inaczej jest w przypadku masła. Jeden i drugi produkt jest drogi, ale to masło ma zdecydowanie lepsze właściwości. W niektórych miastach kostka masła kosztuje już nawet 12 zł za 200 g, a w supermarketach, ceny masła oscylują w granicach 8-9 zł. Najbliższa sobota to świetna okazja, by upolować tanie masło - w niemieckiej sieci sklepów Kaufland, będziemy mogli kupić kostkę masła ekstra za 4,99 zł. W niektórych sklepach obowiązuje stosunkowo niska cena, która jest naliczana np. przy zakupie 3 opakowań masła.

Masło - Pyszności; Foto: Canva.com
Masło - Pyszności; Foto: Canva.com

W Łodzi kostka masła kosztuje średnio 8-10 zł. Z kolei w Gdańsku, za masło osełkowe 300 g, trzeba zapłacić nawet 16,95 zł. Nic nie wskazuje na to, by ceny tego produktu w najbliższym czasie były niższe. Pamiętaj, że zawsze możesz przygotować masło w domowym zaciszu.

Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na błyskawiczną Karpatkę w słoiku bez pieczenia:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także