NewsyPorównaliśmy wielkanocne oferty u Ewy Wachowicz i Magdy Gessler. Tego się nie spodziewaliśmy

Porównaliśmy wielkanocne oferty u Ewy Wachowicz i Magdy Gessler. Tego się nie spodziewaliśmy

Pyszności - Fot. Adobe Stock
Pyszności - Fot. Adobe Stock
24.03.2023 13:22, aktualizacja: 24.03.2023 13:52

Do Wielkanocy coraz mniej czasu. Większość osób już teraz szuka pomysłów na te najlepsze świąteczne potrawy. Są i tacy, którzy zamierzają skorzystać z cateringu i dań, które można zamówić u popularnych gwiazd? Jak kształtują się ceny u Magdy Gessler, a jak u Ewy Wachowicz i co warto zamówić na Święta Wielkanocne?

Restauracja "U Fukiera", czyli lokal Magdy Gessler oraz restauracja "Zalipianki" w Krakowie, którą prowadzi Ewa Wachowicz, cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na autorytety kulinarne, które kierują tymi popularnymi gastronomicznymi punktami na mapie naszego kraju. Każdy z tych lokali wyróżnia się smakiem serwowanych dań i bogatą ofertą posiłków, które można zamówić na święta, w formie cateringu.

Ceny u Magdy Gessler na Wielkanoc - co warto zamówić z wielkanocnego menu?

Ceny w lokalu Magdy Gessler, niejednokrotnie potrafiły zaskoczyć. Każdy, kto zamierza dobrze zjeść, będzie musiał się nieco wykosztować. Zaledwie kilka dni temu, na stronie delikatesów "U Fukiera" pojawiło się wielkanocne menu, z którego można skorzystać w najbliższych dniach. Królują tu przede wszystkim rozmaite sałatki, konserwy, ciasta, czy mięsa, które każdy może zamówić na Wielkanoc.

Świąteczna oferta delikatesów Magdy Gessler jest bardzo bogata. Mimo tego, że catering nie należy do najtańszych, to warto zdecydować się na niektóre pozycje, ze względu na jakość produktów i smak, który je wyróżnia.

Ceny Magdy Gessler, w przypadku produktów na Wielkanoc, przedstawiają się następująco:

 • mazurek z konfiturą z płatków róży - 65 zł,
 • jajka faszerowane polskie, wiejskie z pieczarkami i koprem (5 połówek) - 35 zł,
 • pasztet z dziczyzny i grzybów, foremka 500 g - 95 zł,
 • żur na prawdziwkach 900 ml - 75 zł,
 • baba drożdżowa z bakaliami 1,2 kg - 88 zł,
 • sałatka jarzynowa tradycyjna z grzybkami marynowanymi słoik 300 g - 41 zł,
 • schab pieczony ze śliwką suską sechlońską 0,5 kg - 75 zł,
 • krem chrzanowy na zakwasie z żuru z pulpetami cielęcymi 900 ml - 79 zł.

Trzeba przyznać, że ceny u Magdy Gessler, również w czasie zbliżającej się Wielkanocy, wywołują prawdziwy szok. Jeśli zamierzasz zamówić te popularne dania, będziesz musiał sięgnąć nieco głębiej do swojego portfela.

A jak wygląda oferta u Ewy Wachowicz?

Dla porównania dobrze będzie, jeśli zapoznasz się z tym, co do zaoferowania ma Ewa Wachowicz, której restauracja Zalipianki przygotowała równie smaczną i bogatą ofertę cateringu na Wielkanoc. Czy jest taniej i lepiej niż u Magdy Gessler? Na pewno zapłacisz odrobinę mniej. Trzeba przyznać, że również i w tym przypadku, serwowane produkty wyróżniają się niepowtarzalnym smakiem i wysoką jakością produktów, które zostały wykorzystane do przygotowania dań na Wielkanoc.

Oferta u Ewy Wachowicz przedstawia się następująco:

 • żurek na wędzonce - 30 zł za litr,
 • pasztet z jałowcem - 40 zł za 500 g,
 • zupa chrzanowa - 26 zł za litr,
 • sernik z lukrem - 120 zł za sztukę,
 • śledź w śmietanie z cebulą i jabłkiem - 65 zł za kilogram,
 • mazurek wielkanocny - 110 zł za sztukę.

Jak widać, ceny u Magdy Gessler i Ewy Wachowicz nie należą do najniższych. Pamiętaj, że ceny produktów spożywczych również znacząco wzrosły w przeciągu ostatnich miesięcy. Ta Wielkanoc będzie najdroższa od lat.

Zobacz również, jak przygotować ciasteczka twix. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także