NewsyCo jeść w McDonald’s na diecie? Trener personalny pokazał idealny zestaw na odchudzanie

Co jeść w McDonald’s na diecie? Trener personalny pokazał idealny zestaw na odchudzanie

McDonald's na diecie, fot. TikTok
McDonald's na diecie, fot. TikTok

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc wiele osób rozpoczyna specjalne diety, które mają pomóc w zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Okazuje się jednak, że odchudzanie, które kojarzone jest przez nas z odmawianiem sobie przyjemności, wcale nie musi takie być. Jeden z tiktokerów zdradza, co zjeść w McDonald’s, będąc na diecie redukcyjnej.

Liczenie kalorii to podstawa redukcji. Warto więc mądrze dobierać składniki i komponować z nich zdrowe, ale też pożywne posiłki. Odchudzając się, nie musimy jednak całkowicie rezygnować z fast foodów. Co zjeść w McDonald’s na diecie? Ten zestaw sprawdzi się idealnie.

McDonald's na diecie, fot. Canva
McDonald's na diecie, fot. Canva

McDonald's na diecie to absurd? Niekoniecznie

Choć restauracje McDonald's słyną z jedzenia typu fast food, nie oznacza to, że w czasie odchudzania musimy omijać je szerokim łukiem. Piotr Hajduk podzielił się na TikToku swoim sposobem na zestaw idealny na odchudzanie.

Dla osób na redukcji świetnie sprawdzi się dziewięć kurczaków McNuggets, jeden cheeseburger, dwa sosy słodko-kwaśne i kawa ze słodzikiem. McNuggets mają 402 kcal, cheeseburger 302 kcal, a dwa sosy 100 kcal. Z kolei czarna kawa ze słodzikami, która wchodzi w zestaw, to tak niewiele kalorii, że tiktoker uznał, że nie wlicza jej w zapotrzebowanie kaloryczne.

- Dorosły człowiek, który nie podejmuje aktywności fizycznej powinien jeść około 1600 - 2000 kcal dziennie. Dla osób uprawiających sporty sporadycznie dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi około 1800 - 2400 kalorii. Osobom trenującym regularnie poleca się dostarczanie organizmowi od 2000 do 2600 kcal – zastrzega Piotr Hajduk.

Nie zabrakło jednak żartobliwych komentarzy.

"Serwetki z Maka maczane w coli zero" – napisał jeden z internautów.
Idealnym zestawem na redukcję może być podwójny McRoyal pikantny z colą i dużymi frytkami pod warunkiem, że nic więcej nie zjesz tego dnia - dodał kolejny.

Zapotrzebowanie kaloryczne – ile potrzebuje człowiek?

Dorosły człowiek, który nie podejmuje aktywności fizycznej powinien jeść około 1600 - 2000 kcal dziennie. Dla osób uprawiających sporty sporadycznie dzienne zapotrzebowanie wynosi z kolei około 1800 - 2400 kcal. Osoby trenujące powinny dostarczać organizmowi minimum 2500 kcal.

Jeśli wolisz sam przyrządzać sobie posiłki, polecamy kurczaka faszerowanego pomidorem. Lepszego z pewnością nie jadłeś!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także