Przepis5 sztuk pierogów za 51 złotych, a dalej tylko drożej. Ceny w delikatesach u Magdy Gessler tylko dla bogaczy

5 sztuk pierogów za 51 złotych, a dalej tylko drożej. Ceny w delikatesach u Magdy Gessler tylko dla bogaczy

Delikatesy Magdy Gessler - Pyszności; Foto Canva.com i kadr z materiału na kanale YouTube Magda Gessler
Delikatesy Magdy Gessler - Pyszności; Foto Canva.com i kadr z materiału na kanale YouTube Magda Gessler

30.11.2022 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Coraz bliżej wigilia i Święta Bożego Narodzenia. Stoły w wielu polskich domach zapełnią się wspaniałymi pysznościami. Najczęściej przygotowujemy je sami, ale są też tacy, którzy kupują gotowe produkty w sklepach. Zobacz co oferują delikatesy Magdy Gessler. Ceny niektórych produktów to prawdziwy szok!

Delikatesy Magdy Gessler - szokująca oferta na święta!

Wszyscy dobrze wiemy, ile czasu zajmuje przygotowanie wigilii dla całej rodziny. Dlatego też, dobrze jest czasem wspomóc się gotowymi produktami, szczególnie od takiego autorytetu kulinarnego, jakim jest Magda Gessler. Okazuje się jednak, że cenowo taka opcja może nas zaszokować i to bardzo. Gdybyśmy chcieli kupić wszystkie najpopularniejsze produkty w delikatesach u Fukiera - delikatesy Magdy Gessler, to musielibyśmy wydać całą fortunę. Kogo w związku z tym będzie stać na tego typu rarytasy?

Wigilia - Pyszności; Foto Canva.com
Wigilia - Pyszności; Foto Canva.com

Ceny zwalają z nóg i to dosłownie. Świetnym przykładem będzie tu tort makowy z pomarańczami, który uznawany jest za prawdziwy specjał, warty uwagi, gdy weźmiemy pod uwagę Święta Bożego Narodzenia. Z pewnością, wielu z nas skusiłoby się na taki tort, gdyby nie jego cena. Okazuje się, że musimy za niego zapłacić niemal pół tysiąca, a dokładnie 450 zł. Cena dotyczy oczywiście jednej sztuki tortu. Jak zapewnia restauratorka, został on przygotowany na bazie naturalnych składników, według tradycyjnej receptury. Ale czy na pewno jest wart swojej ceny?

Ile kosztują pozostałe produkty w delikatesach Magdy Gessler?

Okazuje się, że wspomniany tort nie będzie jednymi zaskoczeniem. Gdy nieco lepiej przeanalizujemy ofertę i odwiedzimy delikatesy Magdy Gessler, to doznamy prawdziwego szoku. Wystarczy wspomnieć, że 5 sztuk pierogów z kapustą i grzybami, bez których chyba nikt nie wyobraża sobie wigilii, kosztuje 51 złotych. W przeliczeniu wychodzi, że za jednego pieroga zapłacimy 10,20 zł. Słoik sałatki jarzynowej 300 g z grzybkami marynowanymi kosztuje 41 złotych. Podobnie wygląda sytuacja, gdy weźmiemy pod uwagę śledzie. W zależności od rodzaju, za 300 g musimy zapłacić 53 lub 54 zł.

Delikatesy Magdy Gessler - Pyszności; Foto screen ze strony delikatesy.ufukiera.pl
Delikatesy Magdy Gessler - Pyszności; Foto screen ze strony delikatesy.ufukiera.pl

Szokiem dla wielu, na pewno będzie również cena karpia. I nie mówimy tu o całej rybie, ale o filecie do smażenia bez ości, o wadze 200 g - musimy za niego zapłacić 35 zł. Boże Narodzenie to również ten czas, kiedy na stole królują słodkości. I tu również, wybierając delikatesy Magdy Gessler, nie mamy dobrych informacji dla konsumentów. Kilogram piernika staropolskiego ze śliwkami kosztuje 90 zł. Podobnie, jak sernik prawdziwie krakowski. Makowiec na bogato o wadze 1,2 kg kosztuje z kolei 145 złotych.

Gdy zsumujemy wszystkie podane ceny, otrzymamy prawdziwy "paragon grozy". W takim przypadku, chyba najlepszym wyjściem będzie samodzielne przygotowanie wigilii.

Zamiast makowego tortu przygotuj pyszne i tanie ciasto marchewkowe. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także