PoradyDietetyk zdradził po jakie produkty sięga codziennie. Jeden zaskakuje

Dietetyk zdradził po jakie produkty sięga codziennie. Jeden zaskakuje

Instagram/Michał Wrzosek
Instagram/Michał Wrzosek
Ewa
23.05.2023 11:10, aktualizacja: 23.05.2023 11:22

Popularny dietetyk Michał Wrzosek zdradził, co codziennie znajduje się w jego menu. Te pięć produktów sprawia, że jest w dobrej formie.

Michał Wrzosek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich dietetyków. Jego popularność to zasługa dużej aktywności w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się przydatnymi trikami, zasadami żywienia i wskazówkami zakupowymi. Wiele osób zastanawia się, co znajduje się w diecie osób związanych ze zdrowym odżywianiem. Wrzosek podzielił się pięcioma produktami, które codziennie znajdują się w jego jadłospisie.

Tego nie może zabraknąć

Michał Wrzosek zdradził, że jego dieta bazuje właśnie na tych produktach. Codziennie zjada on pieczywo pełnoziarniste, które zapobiega cukrzycy i chorobom serca. Takie pieczywo jest również cennym źródłem błonnika, który odgrywa kluczową rolę w trawieniu, wspomagając pracę naszych jelit. Daje nam również większe uczucie sytości, dzięki czemu ograniczamy ilość przekąsek. Dietetyk sięga również po owoce jagodowe, jako świetne źródło polifenoli. Zimą wybiera mrożone, latem zaś sięga po świeże maliny, borówki i truskawki.

Dietetyk je owoce jagodowe codziennie- Pyszności; źródło: Pixabay
Dietetyk je owoce jagodowe codziennie- Pyszności; źródło: Pixabay

Wśród wymienionych produktów znalazły się również warzywa liściaste, jak rukola czy różne odmiany sałat. Dostarczają nam ogromnej ilości składników odżywczych w bardzo niskokalorycznej formie. Na liście "top 5" Michała Wrzoska nie zabrakło również płatków owsianych.

Są źródłem beta-glukanu, który dobrze służy naszym bakteriom w jelitach - wyjaśnia

Dietetyk codziennie sięga po ten napój

Ostatnim produktem, po który Michał Wrzosek sięga codziennie, jest czarna kawa. Obrosło wokół niej kilka mitów, przez co wiele osób niesłusznie uznaje ją za niezdrową.

Bardzo zdrowa i wspomaga spalanie tłuszczu podczas wysiłku - pisze Michał Wrzosek

Regularne picie czarnej kawy każdego dnia przynosi wiele korzyści dla naszego ciała. Poprawia przepływ krwi w drobnych naczyniach, zmniejsza ryzyko depresji, wpływa korzystnie na funkcjonowanie serca, ma pozytywny wpływ na pracę wątroby, wspomaga proces trawienia, chroni przed chorobą Parkinsona, przedłuża życie i dodaje energii.

Mitem jest również to, że wypłukuje z naszego organizmu magnez. W pewnym stopniu może ograniczać jego wchłanianie, ale z drugiej strony kawa jest sama w sobie źródłem magnezu. Oczywiście, z ilością tego napoju nie można przesadzać. Trzy lub cztery kawy dziennie to dawka optymalna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także