NewsyDo sklepów wrócił napój z PRL. Filip Chajzer nie potrafił ukryć radości

Do sklepów wrócił napój z PRL. Filip Chajzer nie potrafił ukryć radości

Filip Chajzer odkrył w sklepie przysmak z PRL. Fot. Pexels, Facebook
Filip Chajzer odkrył w sklepie przysmak z PRL. Fot. Pexels, Facebook
09.06.2023 19:33, aktualizacja: 10.06.2023 04:01

PRL to dla wielu czas wyjątkowych wspomnień. Choć nie było łatwo, sporo osób wspomina ten okres z uśmiechem na twarzy. Dziś przysmaki z PRL-u znów pojawiają się na naszych stołach. Niektóre produkty z czasów dzieciństwa nawet znów pojawiły się w sklepach. Jednym z takich kultowych produktów pochwalił się Filip Chajzer. 

W czasach PRL-u wiele produktów nie było ogólnodostępnych. Można było dostać je za kartki, ale trzeba było też stać w długich kolejkach. Osoby urodzone w latach 70. i 80. na pewno wspominają słodycze i napoje, jakie były w sklepach. Teraz, gdy niektóre z nich znów pojawiają się w sprzedaży, wiele osób decyduje się na ich zakup, by przenieść się do czasów dzieciństwa.

Napój z PRL-u wrócił do sklepów. Filip Chajzer chwali się Ptysiem

Filip Chajzer przyznał, że na widok Ptysia na sklepowej półce cieszył się jak dziecko.

"Ojaaaa/jaaacieeee. Nie wierzę - wrócił PTYŚ. Fanta z czasów PRL. KTO PAMIĘTA? Kiedyś był w takich wielkich szklanych butlach i miał na maxa dużo gazu. Zwyczajnie cieszę się jak dziecko" - napisał na Facebooku Filip Chajzer, dodając zdjęcie z butelką w ręce i szerokim uśmiechem na twarzy.

Widok oranżady przywołał wspomnienia wielu internautów.

"Rozumiem radość! My też lubimy smak wspomnień" - napisała jedna z internautek.
"Pamiętam. A czy pamiętacie, że niezła kaucja była za oddanie dużej butelki po Ptysiu i Kaskadzie?" - dodała kolejna.
"Pamiętam, jak graliśmy w piłkę na osiedlu o dużego Ptysia! A potem i tak wszyscy piliśmy go z butelki!" - wspomina internauta.

Niektórzy twierdzą, że smak Ptysia na przestrzeni lat się nie zmienił. Pojawiają się jednak głosy, że to całkowicie inny napój. I tych drugich jest zdecydowanie więcej.

"Kompletnie nie jest to ten sam smak. Ogromnym entuzjazmem zareagowałam na powrót Ptysia i szybko mój entuzjazm wygasł. Niestety to jest zupełnie inny produkt" - czytamy.
"Zgadzam się z dawnym ptysiem ten smak nie ma niestety nic wspólnego" - dodała kolejna internautka.
"Smaki tamtych lat niestety odeszły wraz z tamtymi latami" - czytamy.

Kultowe słodycze z PRL. Te były najpopularniejsze

Najpopularniejszymi słodyczami w PRL-u były m.in. czekoladki, orzeszki i owoce w czekoladzie. Do dziś w sklepach możemy kupić owocowe galaretki i mleczne pianki z czekoladą. W wielu domach wciąż robi się wafle z kajmakowym bądź mlecznym nadzieniem, blok czekoladowy z rodzynkami oraz szyszki z ryżu preparowanego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także