NewsyDodaj dwie łyżki do posiłku. Dłużej będziesz syty, a kilogramy polecą jak szalone

Dodaj dwie łyżki do posiłku. Dłużej będziesz syty, a kilogramy polecą jak szalone

Adobe Stock
Adobe Stock

Dodanie dwóch łyżek tego produktu do posiłku może odmienić życie całkowicie. Kilogramy będą spadać jak szalone, a my nie będziemy głodni - wręcz przeciwnie. Wysokie poczucie sytości sprawia, że nie zechcemy sięgać po kaloryczne przekąski, które sprawiają, że tyjemy. Czym jest ten magiczny dodatek i dlaczego warto korzystać z jego dobroczynnych właściwości?

Zrzucanie zbędnych kilogramów to trudna droga. Wymaga wielu wyrzeczeń, ale i dużej aktywności fizycznej. Okazuje się jednak, że niektóre produkty mogą nam to ułatwić. Jednym z nich jest właśnie olej MCT. Co takiego ma w sobie i dlaczego warto wprowadzić go do swojej diety? Sprawdźmy.

Olej MCT - co to takiego? Jeśli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wprowadź go do swojej diety

Olej MCT to suplement diety wytwarzany z średniołańcuchowych trójglicerydów (MCT). Występuje naturalnie w kilku produktach - m.in. w olejach. Jest wytwarzany m.in. z oleju kokosowego i oleju z nasion palmowych. W ofercie sklepów można znaleźć go jako stuprocentowy produkt lub mieszankę. Warto kupić olej MCT, jeśli chcemy uniknąć podjadania w ciągu dnia. Ma bardzo duży indeks sytości, dzięki któremu droga do wymarzonej sylwetki może być znacznie łatwiejsza.

Zgłoszono wiele twierdzeń na temat korzyści zdrowotnych, jakie zapewniają MCT, co spowodowało, że ten składnik odżywczy został otoczony aureolą zdrowia. Jednak badacze nie byli w stanie dostarczyć konkretnych dowodów

- poinformował certyfikowany dietetyk Anthony DiMarino.

Jak stosować olej MCT? Nie należy przesadzać

Olej MCT ma działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem sportowców i osób na dietach odchudzających. Ale jak wygląda dawkowanie oleju MCT? Przez pierwsze kilka dni nie wolno przyjmować więcej niż łyżkę dziennie. W następnych dniach można zwiększać dawkę do 2 łyżek w ciągu dnia. Ważne jest jednak, by obserwować, jak nasz organizm reaguje na tego typu olej. Dziennie nie należy stosować więcej niż 7 łyżek, ponieważ można narazić się na przykre dolegliwości takie jak biegunka, wymioty, nudności czy ból brzucha. Co więcej, długotrwałe stosowanie tego oleju, może prowadzić do gromadzenia się tłuszczu w wątrobie.

Olej MCT - czy jest bezpieczny? Fot. Pexels
Olej MCT - czy jest bezpieczny? Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także