NewsyW tym sklepie hot dogi nie podrożały od 50 lat. Właściciel zastrzegł to w mocnych słowach

W tym sklepie hot dogi nie podrożały od 50 lat. Właściciel zastrzegł to w mocnych słowach

Hot dogi w Costco- Pyszności/ źródło: Canva
Hot dogi w Costco- Pyszności/ źródło: Canva
Ewa
08.01.2023 11:00, aktualizacja: 08.01.2023 12:03

Hot dogi w sieci sklepów Costco od prawie 40 lat nie podrożały ani o centa. Właściciel popularnej sieci sklepów zastrzegł to już dawno temu, w bardzo dosadny sposób.

Chociaż nazwa "Costco" może brzmieć dla nas obco, to doskonale znają ją mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Największa sieć sklepów magazynowych w Ameryce sprzedaje m.in. produkty spożywcze w opakowaniach zbiorczych. Zakupy mogą zrobić jednie posiadacze karty członkowskiej.

Hot dogi w Costco

Znana sieć oferuje zestawy przekąsek, które mają zaspokoić głód podczas zakupów. Najpopularniejszą pozycją jest zestaw hot dog+napój z dolewką. W ofercie sieci sklepów ten zestaw obecny jest już od 1985 roku i cały czas utrzymuje tę samą, niską cenę. Za bułkę z parówką oraz napój klienci zapłacą jedynie 1,50 dolara (około 6,70 zł). Zachowanie stałej ceny od takiego czasu to ewenement na skalę światową. W ciągu ostatnich lat podrożały nawet kultowe hot-dogi z IKEA, które dawniej kosztowały jedynie złotówkę.

Craig Jelinek, prezes Costco, kilkukrotnie zapewniał, że firma nie planuje podwyżki cen kultowego zestawu. Wiąże się z tym pewna anegdotka, którą w 2018 roku podzielił się prezes firmy. Craig Jelinek, kiedy był jeszcze dyrektorem operacyjnym Costco, spotkał się z ówczesnym prezesem i współzałożycielem sieci Jimem Sinegalem. Próbował nakłonić go do poniesienia ceny uwielbianego zestawu, argumentując to faktem, że przynosi to jedynie straty. Sinegal miał wówczas zażartować i powiedzieć

Jeśli podniesiesz cenę hot dogów, zamorduję cię. Wymyśl, jak z tego wybrnąć.

Pojawił się problem, a wraz z nim jego rozwiązanie: Costco postawiło w Los Angeles własną fabrykę hot dogów, żeby mieć wpływ na koszty produkcji przekąski

Oferta wciąż cieszy się ogromną popularnością

Craig Jelinek wziął do siebie słowa założyciela sieci i postanowił podtrzymać stałą cenę. Kiedy w 2012 roku przejął stery, dziennikarze dopytywali się, czy teraz zestaw podrożeje. Craig odpowiedział, że delikatna podwyżka nie spowodowałaby spadku sprzedaży i klienci nie mieliby nic przeciwko, ale "tu chodzi o zasady". Prezes Costco do tej pory podtrzymuje tę decyzję.

Przepis na domowe hot dogi z sosem meksykańskim znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także