NewsyJaponka poszła na polskie wesele. Tego się nie spodziewała

Japonka poszła na polskie wesele. Tego się nie spodziewała

Japonka poszła na polskie wesele. Tego się nie spodziewała
Japonka poszła na polskie wesele. Tego się nie spodziewała
Źródło zdjęć: © YouTube

25.04.2024 16:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polskie wesela słyną z pięknych tradycji, obfitości jedzenia i radosnej atmosfery. Dla wielu osób spoza Polski uczestnictwo w takiej uroczystości stanowi wyjątkowe przeżycie. Tak też było w przypadku Japonki, która na pewno na długo zapamięta wesele swojej przyjaciółki.

Ai studentka filologii polskiej została zaproszona na wesele swojej koleżanki z Polski. Chociaż miała już okazję uczestniczyć w kilku ślubach kościelnych w Polsce, tym razem miała możliwość wzięcia udziału również w weselu. Co ją najbardziej zaskoczyło?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polskie wesele przerosło jej oczekiwania

Jej podróż rozpoczęła się w Warszawie, skąd wyruszyła autobusem w kierunku malowniczych Humnisk. To długa podróż, trwająca aż 6 godzin i 30 minut. Ceremonia ślubna odbyła się w tradycyjnym polskim kościele, a panna młoda wyglądała jak księżniczka prosto z bajki Disneya. Cała uroczystość była dla Ai niesamowicie wzruszająca. Polskie kościoły słyną z pięknego wystroju, co było ogromnym zaskoczeniem dla Ai, która zachwyciła się tą częścią polskiej tradycji.

Po zakończeniu ceremonii ślubnej wszyscy goście udali się do lokalu, gdzie odbywała się impreza weselna. Ai była zachwycona obfitością jedzenia i alkoholu.

Młoda studentka przekonała się na własne oczy, jak potrafią bawić się Polacy. Była mocno zdziwiona, gdy spróbowała alkoholu. Nie spodziewała się, że pije się go u nas aż w takich ilościach.

Polacy piją wódkę zamiast powitania? Wspaniałe polskie wesele!

Polacy są bardzo gościnni i towarzyscy. Czułam się jak w domu. Było tyle śmiechu i zabawy. To było niesamowite przeżycie! - tak Ai podsumowała ten wieczór.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także