PrzepisKupiłeś? wyrzuć lub odnieś do sklepu. Pilny apel do klientów Lidla

Kupiłeś? wyrzuć lub odnieś do sklepu. Pilny apel do klientów Lidla

Lidl (fot. Pyszności)
Lidl (fot. Pyszności)

21.07.2023 11:29

Lidl wycofuje ze sprzedaży chipsy warzywne — o czym poinformował GIS. Okazało się, że zawierają one zbyt wysoki poziom akrylamidu. Stanowi  on "zagrożenie dla zdrowia konsumenta". Produktu nie powinno się więc spożywać.

Główny Inspektorat Sanitarny  poinformował, że ze sklepu Lidl wycofano produkt spożywczy. Sprawa dotyczy: Bio Organic, Chipsy warzywne z solą morską, Snack Day, 100 g, numerem partii C 110 086502 i datą minimalnej trwałości: 18.11.2023. Ich producentem jest Yellow Chips BV - firma, która swoją siedzibę ma w Holandii. Dystrybucją zajmuje się Lidl sp. z o.o. sp. k. (ul. Poznańska 48, Jankowice, 62-080 Tarnowo Podgórne).

GIS wycofuje artykuł spożywczy ze sklepu Lidl

W produkcie wykryto zbyt duży poziom akrylamidu, co może być szkodliwe dla naszego życia i zdrowia.

"W wyniku badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono wysoki poziom akryloamidu w chipsach warzywnych wymienionych w ostrzeżeniu. Na podstawie oceny ryzyka Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego należy uznać, że produkty te mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsument"- czytamy w ostrzeżeniu.

Jeśli kupiliście ten produkt, powinniście go wyrzucić lub jak najszybciej oddać do sklepu. Nie powinniście go spożywać, żeby się nie rozchorować.

Lidl (Adobe)
Lidl (Adobe)
"Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. niezwłocznie po otrzymaniu informacji o niezgodności rozpoczęła procedurę prewencyjnego wycofania wskazanej partii produktu z rynku oraz od konsumentów w sklepach sieci Lidl" - przekazał Główny Inspektorat Sanitarny.

Artykuł możemy zanosić do każdego sklepu z sieci, nie trzeba okazywać paragonu.

Akrylamid (akryloamid) w żywności

Jest to związek, który powstaje podczas obróbki cieplnej produktów i reakcji między aminokwasami i cukrami. Jego obecność w diecie jest szkodliwa dla zdrowia. Niekorzystnie wpływa na układ krwionośny i w ostatecznym rozrachunku może nawet doprowadzić do miażdżycy i zawału serca. Powoduje też przewlekły stan zapalny i może nawet uszkodzić układ nerwowy. Nadmierne spożywanie akrylamidu przyczynia się do uszkodzeń neurologicznych.

Dlatego też spożywanie produktu marki Snack Day ze sklepu Lidl może źle na nas wpłynąć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także