PoradyMasz problemy z koncentracją? Dietetyk mówi, jakie 3 produkty ci pomogą

Masz problemy z koncentracją? Dietetyk mówi, jakie 3 produkty ci pomogą

Problemy z koncentracją? Dietetyk poleca jeść trzy produkty
Problemy z koncentracją? Dietetyk poleca jeść trzy produkty
Źródło zdjęć: © canva.com, Facebook
27.09.2023 13:14

Problemy z funkcjami poznawczymi, zapamiętywaniem informacji i zdolnością do koncentracji mogą przysporzyć wielu problemów. Dobrze jest zadbać o swój mózg, a w tym pomogą nam trzy proste produkty spożywcze. Ich skuteczność gwarantuje dr dietetyki i trener sportowy Michał Wrzosek.

Każdemu zdarzy się o czymś zapomnieć (zwłaszcza wysłanym do sklepu po zakupy panom) albo doświadczyć chwilowego problemu ze skupieniem uwagi. Sprawa zaczyna być poważna w momencie, w którym takich momentów pojawia się w naszym życiu coraz więcej i stają się one dotkliwe. Przyczyn tego zjawiska może być wiele i nie można ich bagatelizować. Pozornie błahy problem bywa związany np. z chorobami tarczycy albo zaburzeniami układu nerwowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jeśli więc doświadczasz wrażenia uporczywego braku koncentracji, warto przemyśleć zwrócenie się z tym do lekarza specjalisty. Do tego momentu możesz też wspomóc się niektórymi produktami spożywczymi, które ze względu na posiadane właściwości wspierają pracę mózgu. Trzy z nich, skuteczne i łatwo dostępne, wymienił ostatnio dr Michał Wrzosek.

Jedz te produkty całymi garściami i popraw koncentrację

Na początku swojego nagrania dotyczącego wsparcia koncentracji Michał Wrzosek wspomniał o orzechach włoskich. Być może nie bez kozery przypominają one mózg? To właśnie na ten narząd bardzo mocno oddziałują, poprawiając zapamiętywanie i funkcje poznawcze. Jak wspomina Wrzosek, wynika to z zawartości kwasów tłuszczowych omega-3, kwasu oleinowego i polifenoli.

Dzięki orzechom włoskim poprawia się koncentracja
Dzięki orzechom włoskim poprawia się koncentracja© canva.com

Drugim produktem przytoczonym przez doktora dietetyki jest... kawa. Zdziwiony? Niepotrzebnie. Ten produkt spożywczy, chociaż dotknięty wieloma niesprawiedliwymi mitami, doskonale wpływa na pracę ludzkiego umysłu. Jak podkreślił specjalista, to nie tylko kwestia zawartości wspierającej koncentrację kofeiny, ale również substancji bioaktywnych, takich jak kwasy fenolowe i terpenoidy. Wszystkie te substancje doskonale oddziałują na mózg.

Ostatnim, ale wcale nie najgorszym produktem wymienionym przez dr. Wrzoska są czerwone winogrona. Jak powiedział dietetyk, chodzi tu o resweratrol, czyli związek chemiczny, który pozytywnie wpływa na skupienie uwagi, zapamiętywanie i poprawę nastroju. Występuje on bogato nie tylko w winogronach, ale i innych owocach — warto się nimi zainteresować!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także