PoradyNie usuwaj zatyczki do oleju. Ma ukrytą funkcję, chociaż niewiele osób ją zna

Nie usuwaj zatyczki do oleju. Ma ukrytą funkcję, chociaż niewiele osób ją zna

Zatyczka do oleju ma specjalną funkcję
Zatyczka do oleju ma specjalną funkcję
Źródło zdjęć: © mat. własne

26.05.2024 15:27, aktual.: 26.05.2024 15:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zatyczka do oleju, choć z pozoru prosta, może okazać się niezwykle praktycznym narzędziem w kuchni. Zamiast bezmyślnie wyrzucać ten niewielki kawałek plastiku, warto zastanowić się, jak można go wykorzystać podczas gotowania.

Internet pełen jest różnego rodzaju gadżetów, które mają na celu ułatwienie nam życia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup kolejnego przedmiotu, warto rzucić okiem na zawartość swojej kuchennej szafki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Szukasz dozownika do oleju? Poznaj ukrytą funkcję zatyczki do butelki

Z pewnością nieraz zdarzyło ci się, że na patelni wylądowała zbyt duża porcja oleju. Próba przelania go z powrotem do butelki może okazać się niezwykle kłopotliwa, a biorąc pod uwagę rosnące ceny, każda kropla drogiego oleju jest niemal na wagę złota. Jak zatem uniknąć tłustych kleksów i odmierzyć odpowiednią ilość tłuszczu?

W fabrycznie zamkniętej butelce oleju znajduje się prosta zatyczka, która po oderwaniu najczęściej ląduje w koszu. Okazuje się, że to błąd, gdyż zawleczka pełni naprawdę praktyczną funkcję. Po oderwaniu plastikowej zatyczki włóż ją z powrotem do zatyczki, ale odwróconą dołem do góry. Dzięki temu przeobrazisz ją w wygodny dozownik.

Do czego może przydać się zatyczka do oleju?
Do czego może przydać się zatyczka do oleju? © Adobe Stock

Zatyczka do oleju - ukryta i przydatna funkcja

Prosty trik z zatyczką do oleju sprawi, że na patelnię trafi odpowiednia ilość oleju, a tym samym unikniesz marnowania tego produktu. Zatyczka działa jak lejek, który reguluje strumień. Proste, tanie i praktyczne patenty są najlepsze. Zanim zdecydujesz się na zakup specjalnego dozownika, zastanów się, jak możesz wykorzystać to, co już masz w swoich kuchennych szafkach.

A kiedy już wyciśniesz ostatnią kroplę, zużytą już plastikową butelkę po oleju spożywczym wyrzuć do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne, czyli do żółtego worka. Pamiętaj, że nie musisz myć opakowania przed wyrzuceniem. Natomiast butelka szklana powinna wylądować w pojemniku na szkło.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także