NewsyZa kapustę kiszoną, pieczarki i cebulę zapłaciła krocie. Podczas jednych zakupów zostawiła w sklepie fortunę

Za kapustę kiszoną, pieczarki i cebulę zapłaciła krocie. Podczas jednych zakupów zostawiła w sklepie fortunę

Ogromny świąteczny paragon - Pyszności; Foto Canva.com
Ogromny świąteczny paragon - Pyszności; Foto Canva.com
19.12.2022 13:27

Paragony grozy są z nami obecne już od niemal roku. W dużej mierze dotyczy to zakupów spożywczych, ale nie tylko. Z każdym kolejnym miesiącem wydajemy coraz więcej. Jednak zakup trzech produktów i ponad 80 zł do zapłaty, to już lekka przesada. Ogromny świąteczny paragon musiała uregulować pewna klientka z Grudziądza.

Ogromny świąteczny paragon - kilka produktów kosztuje fortunę

Gorączka przedświątecznych zakupów jest coraz bardziej widoczna. W sklepach coraz więcej klientów robi zakupy. Wszystko wskazuje jednak, że do kwestii zakupów będziemy podchodzić z rozsądkiem. Najczęściej wybierzemy tańsze produkty lub zrezygnujemy ze spożycia niektórych z nich. Jak podkreśliliśmy w innym artykule, na wigilijnym stole w wielu polskich domach może zabraknąć karpia, ryby po grecku, kompotu z suszu, czy piernika. Wszystko jest oczywiście spowodowane wysokimi cenami tych produktów.

Bagażnik z zakupami - Pyszności; Foto Canva.com
Bagażnik z zakupami - Pyszności; Foto Canva.com

Okazuje się jednak, że nie tylko te produkty, ale i te podstawowe mogą być naprawdę drogie. Przekonała się o tym jedna z klientek sklepu w Grudziądzu. Musiała uregulować ogromny świąteczny paragon na kwotę 82,04 zł. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zakupiła zaledwie kilka produktów - 5 opakowań kapusty kiszonej, główkę kapusty białej, pół kilograma cebuli i blisko dwa kilogramy pieczarek. Taka cena wywołała prawdziwy szok, nie tylko wśród klientki, ale i wśród wielu internautów.

Skąd tak duża cena do zapłaty?

Ceny żywności rosną z dnia na dzień, więc tak ogromny świąteczny paragon, nie powinien być żadnym zaskoczeniem. Pomimo tego, że to tylko kilka produktów, to ich ceny są naprawdę wysokie. Kilogram pieczarek w sklepie pani Katarzyny kosztuje 16,30 zł, opakowanie kapusty kiszonej to koszt 8,80 zł. Za kilogram kapusty białej, klientka musiała zapłacić 1,60 zł, a za kilogram cebuli - 2,70 zł. Zsumowanie tych wszystkich produktów, we wspomnianej wyżej ilości spowodowało, że otrzymaliśmy właśnie taką kwotę do zapłaty.

Zakupy - Pyszności; Foto: Canva.com
Zakupy - Pyszności; Foto: Canva.com

Nie powinno to nikogo dziwić. Fortunę wydamy również na karpia, którego cena dochodzi do nawet 70 zł za kilogram. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne święta będą skromniejsze, również pod względem tych najpopularniejszych wigilijnych dań.

Szukasz inspiracji na wigilijne potrawy? Zobacz na naszym kanale YouTube, jak przygotować śledzie po kaszubsku w sosie pomidorowym:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także