NewsyGdy spojrzała na paragon za chleb w Dino, zamarła. "To ci dopiero dobra zmiana"

Gdy spojrzała na paragon za chleb w Dino, zamarła. "To ci dopiero dobra zmiana"

Paragon za chleb - Pyszności; Foto Canva.com i screen z twitter.com/@Strykasia
Paragon za chleb - Pyszności; Foto Canva.com i screen z twitter.com/@Strykasia
23.10.2022 12:57

Galopująca inflacja powoduje, że ceny pieczywa rosną. Przekonała się ostatnio o tym jedna z klientek sklepu Dino, która postanowiła kupić pieczywo. Paragon za chleb, pomimo stałej ceny zaskakuje. Co spowodowało zdziwienie klientki?

Paragon za chleb - nieustanny wzrost cen pieczywa!

Drożyzna, związana z panującą w Polsce inflacją, jest obecna już niemal wszędzie. Znaczący wzrost cen, można zaobserwować przede wszystkim w sklepach spożywczych. W porównaniu do roku 2021, ceny towarów są wyższe o 17,2%, a wszystko wskazuje na to, że w obecnym miesiącu będą jeszcze większe. To najwyższy wskaźnik inflacji od przeszło 25 lat. Z największym wzrostem cen, mamy do czynienia również w przypadku pieczywa. Tu, oprócz inflacji, duży wpływ na cenę produktów mają wysokie rachunki za gaz i prąd, z którymi muszą zmagać się piekarnie.

Chleb - Pyszności; Foto: Pexels
Chleb - Pyszności; Foto: Pexels

W ostatnim czasie wspominaliśmy, że niektórzy producenci posuwają się do tego typu praktyk, że dany produkt sprzedają za tę samą lub nawet niższą cenę. Na pierwszy rzut oka, wszystko wygląda ok. Problem pojawia się, gdy spojrzymy na wagę danego towaru. Okazuje się, że jest on zdecydowanie lżejszy. W praktyce oznacza to, że za lżejszy towar musimy zapłacić tyle samo, co za taki o odpowiedniej wadze. Tego typu rozwiązania stosują przede wszystkim producenci masła, a w ostatnim czasie również piekarnie. Przekonała się o tym jedna z klientek sklepu Dino w Poznaniu, która pokazała swój paragon za chleb.

Taka sama cena na paragonie za chleb, ale jeden szczegół robi różnicę...

Wszystko wskazuje na to, że ceny podstawowych produktów spożywczych w najbliższym czasie będą stale rosnąć. Pani Katarzyna z Poznania, w ostatnich dniach, postanowiła się wybrać do marketu sieci Dino w Poznaniu. Postanowiła kupić między innymi pieczywo. Paragon za chleb wprawił ją jednak w osłupienie. Okazuje się, że za chleb o wadze prawie niższej o połowę, musi zapłacić podobną cenę.

W takim przypadku zastosowany został trik, o którym wspomnieliśmy powyżej. Okazuje się, że już nie tylko producenci masła obniżają wagę swojego towaru. Tego typu rozwiązania stosuje się również w przypadku pieczywa, czekolady, czy produktów, z których przygotowujemy na przykład pyszne dania z makaronem. Paragon za chleb w takim przypadku nie może dziwić. Takie triki stały się już powszechną praktyką!

Zobacz na naszym kanale YouTube przepis na domowy chleb na świeżych drożdżach:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także