13 ciekawych rozwiązań, dzięki którym powiększysz małą kuchnię. Wszystko jest możliwe

Zawsze powtarzam, że mała kuchnia to prawdziwe wyzwanie. Choć na pozór może wydawać się, że nie można zrobić w niej zbyt wiele, to nieprawda.

Tego typu pomieszczenia również mogą być funkcjonalne i piękne jednocześnie! A najlepiej świadczą o tym poniższe porady!

#1 Wbudowane urządzenia

.
Tym razem zaczniemy od wbudowanych urządzeń takich jak: lodówka, mikrofalówka czy zmywarka. Możesz je ukryć w bardzo prosty sposób za drzwiami szafek i gotowe!

#2 Kuchenne drzwiczki wykorzystaj jako organizer

.
Możesz przechowywać w nich m.in. pokrywki do garnków, folię spożywczą, papier do pieczenia czy kuchenne miarki.

#3 Obrotowe półki

.
W kuchni przydadzą się również obrotowe półki, dzięki którym w szybki i łatwy sposób zlokalizujesz wszystkie potrzebne produkty.

Jednocześnie nigdy nie zabraknie Ci przestrzeni do przechowywania potrzebnych artykułów. A w małej kuchni to bardzo ważna kwestia.

#4 Tablica perforowana

.
Wykorzystaj wolną przestrzeń w kuchni i umieść tu tablicę perforowaną. Dzięki temu rozwiązaniu, kuchenne gadżety będą zawsze pod ręka.

#5 Niestandardowe szuflady

.
Nie marnuj ani jednego cm w kuchni i zamontuj w pozornie nieprzydatnych miejscach niestandardowe szuflady. Dzięki temu zyskasz dodatkową przestrzeń do przechowywania kuchennych akcesoriów.

#6 Wiszące regały oraz półki

.
To kolejne rozwiązanie, które może okazać się bardzo przydatne. Dzięki niemu możesz przechowywać m.in. naczynia, garnki oraz łyżki.

#7 Miejsce do przechowywania środków do mycia naczyń

.
Tego typu środki nie muszą zagrać i tak małej kuchni. Warto pomyśleć o rozwiązaniu z wbudowanym organizerem.

#8 Wbudowana deska do krojenia

.
W razie potrzeby zawsze będziesz mieć ją pod ręką! Genialne, prawda?

#9 Miejsce do przechowywania kucharskich książek

.
W tym celu przydatna może okazać się boczna ściana kuchennych szafek. Wystarczy naprawdę niewiele, aby zagospodarować miejsce na kącik z kulinarnymi książkami.

#10 Oświetlenie

.
Wiszące żarówki oraz oświetlenie podtynkowe to świetne opcje, o których warto pomyśleć przy projektowaniu małej kuchni. Tego typu rozwiązanie nie tylko dobrze wygląda, ale i powiększa przestrzeń kuchenną.

#11 Postaw na jeden kolor

.
Przy małych kuchniach lepiej stawiać na jeden kolor mebli, bez wzorków i ogromnej ilości dodatków. Dobrze też unikać dużych uchwytów oraz gałek.

#12 Rolety zamiast zasłon

.
Jeśli masz w kuchni okno, możesz zaoszczędzić trochę miejsca, rezygnując z firanek i zasłon na rzecz rolety. Wygoda, funkcjonalność i prostota w jednym!

Koniecznie daj mi znać, które rozwiązanie spodobało Ci się najbardziej ?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×