NewsyKuchnię Mateusza Gesslera urządziła sama Dorota Szelągowska. Uwagę zwraca jedno

Kuchnię Mateusza Gesslera urządziła sama Dorota Szelągowska. Uwagę zwraca jedno

Pyszności - Fot. Facebook/ Mateusz Gessler
Pyszności - Fot. Facebook/ Mateusz Gessler
11.04.2023 07:18, aktualizacja: 27.04.2023 12:05

Jak prezentuje się kuchnia Mateusza Gesslera? Kulinarny mistrz powierzył zaprojektowanie tego pomieszczenia Dorocie Szelągowskiej, zarządzającej wnętrzami od lat, również na oczach widzów. Co takiego znalazło się w prywatnej kuchni Gesslerów? Zobaczcie!

Blaty robocze, przechowalnia i strefa "mokra" - na takie części podzielona została kuchnia Mateusza Gesslera. Autorką pomysłowego podziału, jak i całego projektu była Dorota Szelągowska, znana prezenterka telewizyjna i projektantka wnętrz. Kuchnia została zaprojektowana tak, by była maksymalnie funkcjonalna, ale też, by całościowo sprawiała wrażenie prostego i stylowego pomieszczenia. Zobaczcie efekty.

Kuchnia Mateusza Gesslera. Projektem zajęła się Dorota Szelągowska

Mateusz Gessler mieszka w zabytkowej kamienicy na warszawskiej Ochocie. Mieszkanie Gesslerów, według relacji Szelągowskiej, jest przestronne i nie brak w nim charakterystycznych dla kamienic elementów, np. wysokich sufitów czy półokrągłych okien. Kuchnia również okazała się niemałym pomieszczeniem, ale ze względu na specyficzne duże okna i nisko osadzone blaty, trudnym do urządzenia.

Wbrew pozorom kuchnia Mateusza wcale nie była łatwa do zaprojektowania. Na pierwszy rzut oka jest duże pomieszczenie, mamy ogromne okna. Ale parapety są tutaj nisko, dużo niżej niż blaty. Dlatego nie mogłam sobie pójść jedną spójną zabudową po całości, tylko podzieliłam tę kuchnię na funkcje - tłumaczyła Dorota Szelągowska.

Tak wygląda prywatne królestwo Mateusza Gesslera

Dorota podzieliła kuchnię Mateusza Gesslera na trzy części: roboczą, mokrą (ze zlewem i zmywarką) oraz do przechowywania. W pierwszej znajdziemy szeroką płytę indukcyjną harmonijnie wpasowaną w kamienny blat roboczy. Natomiast piekarnik z parowarem i szuflada grzewcza znajdują się poniżej blatu i tworzą centrum roboczej części kuchni.

Wszystkie szafki na górze wyglądają jak część ściany. Podziały zostały zrobione tak, żeby ta zabudowa nie rzucała się w oczy. Przechowalnia zaś nawiązuje wizualnie do klasycznego kredensu. Tutaj znalazły swoje miejsce sprzęty kuchenne czy zmywarka.

Jeżeli chodzi o część mokrą, to jest ona na specjalne życzenie Mateusza w kształcie kredensu. To było takie jego nawiązanie, żeby ta kuchnia nie była nowoczesna, ale jednak klasyczna, tak jak całe kamieniczne mieszkanie - tłumaczy dalej Szelągowska. - Mam wrażenie, że cała ta kuchnia to jest taki mariaż funkcjonalności ze stylem. Spełniłam wszystkie oczekiwania Mateusza: jest prosto, łatwo w sprzątaniu i są sprzęty najlepszej jakości - dodaje na końcu.

Zobaczcie, jak wygląda prywatna kuchnia Mateusza Gesslera:

Zobacz także 14 trików na obieranie, których uczą na kursach gotowania. Więcej podobnych materiałów znajdziesz na naszym kanale YouTube: 

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także