NewsyInfluencerka nagrała wideo, na którym je trujące grzyby. Głupi trend mógł skończyć się tragedią

Influencerka nagrała wideo, na którym je trujące grzyby. Głupi trend mógł skończyć się tragedią

Influencerka nagrała wideo, na którym je trujące grzyby. Głupi trend mógł skończyć się tragedią
06.10.2022 16:25

Tik-Tok to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych sposobów komunikacji, jeśli chodzi o media społecznościowe. Ma służyć rozrywce, ale coraz częściej pojawiają się tu szczególnie niebezpieczne informacje. Obecnym trendem stały się trujące grzyby - ich smażenie i zjadanie. Jedna z Tik Tokerek nagrała film, na którym chwali się jedzeniem trujących grzybów.

Trujące grzyby na Tik-Toku - nie daj się wciągnąć w tę zabawę!

Świat social mediów sprawił, że już nic nie jest w stanie nas tu zaskoczyć, szczególnie gdy wspomnimy o Tik-Toku. Coraz częściej pojawiają się na nim różnego typu niebezpieczne zabawy, które zyskują coraz większe rzesze zwolenników. Było zjadanie kapsułki do prania i w końcu przyszedł czas na kolejny eksperyment, czyli trujące grzyby. Sezon grzybowy w pełni, więc tego typu filmów i zabaw pojawia się coraz więcej. Jeden z nich, na swoim profilu, opublikowała pewna Tik Tokerka. Na nagraniu widzimy ją w lesie, zbierającą i zjadającą trujące grzyby z jajecznicą.

Hanusia Wielka zbiera grzyby - Pyszności; Foto screen z https://www.tiktok.com/@hanusiawielka
Hanusia Wielka zbiera grzyby - Pyszności; Foto screen z https://www.tiktok.com/@hanusiawielka

Hanusia Wielka, bo o niej mowa, to postać bardzo dobrze znana w świecie social mediów. Ma wielu fanów na Tik Toku, Instagramie, czy na Facebooku. Na najnowszym filmie wybrała się do lasu, zebrała trując grzyby i postanowiła zrobić z nich jajecznicę. Lisówki, które znalazły się w jej koszyku, to niejadalna odmiana grzybów, która bardzo często jest mylona z kurkami. Zawierają w sobie arabitol, który może powodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu pokarmowego.

Jak nie zbierać grzybów na Tik Toku?

Pomimo tego, że zbieranie grzybów przez Hanusię nie skończyło się tragedią, to tego typu zabawy zyskują coraz więcej zwolenników. Przestrzegamy przez uczestniczeniem w tego typu zabawach. Wszystkie grzyby, których nie znamy i nie jesteśmy pewni, mogą okazać się trujące. Wrzucanie do sieci tego typu filmów jest po prostu nieodpowiedzialne, bo nie każdy musi znać się na grzybach. A skoro Influencerka je zebrała, to równie dobrze mogą sięgnąć po nie Twoje dzieci.

Lisówki - Pyszności; Foto screen z https://www.tiktok.com/@hanusiawielka/video/7148842384732753157?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1
Lisówki - Pyszności; Foto screen z https://www.tiktok.com/@hanusiawielka/video/7148842384732753157?is_copy_url=1&is_from_webapp=v1

Jeśli zamierzasz wybrać się na grzyby, to zabierz ze sobą osobę, która po prostu się na tym zna. Delektuj się czystym powietrzem, ciszą i spokojem. Jesień to niezwykła pora roku, zachwycająca kolorami i pogodą. Zbierając te jadalne, a nie trujące grzyby, możesz wykorzystać do wielu wspaniałych dań, na które przepisy znajdziesz również w naszym serwisie.

Zobacz na naszym kanale przepis na aromatyczny krem z grzybów leśnych:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także