NewsyW dwóch sieciówkach cena cukru niewyobrażalnie niska. Ale jest jeden haczyk

W dwóch sieciówkach cena cukru niewyobrażalnie niska. Ale jest jeden haczyk

Cukier taniej w tych dwóch sklepach. Fot. AdobeStock
Cukier taniej w tych dwóch sklepach. Fot. AdobeStock
29.07.2023 12:55, aktualizacja: 29.07.2023 13:21

Szalejąca inflacja sprawia, że wszyscy szukamy oszczędności. Często na ratunek przychodzą znane sieciówki i ich promocje. Niektóre produkty możemy kupić o wiele taniej, więc sporo osób decyduje się na zrobienie zapasów. W ten weekend obniżka ceny dotyczy cukru. W dwóch sieciówkach jest o wiele taniej, ale jest pewien haczyk.

W lipcu inflacja wyhamowała do +11 proc. z 12,5 proc. odnotowanych w czerwcu. Ceny w sklepach bywają więc nieco niższe, jednak drożyzna nadal szaleje. Jeśli szukamy oszczędności, powinniśmy mieć na uwadze promocje sklepowe. Tym razem padło na cukier. Jakie warunki trzeba spełnić, by kupić cukier taniej?

Cukier taniej w dwóch sieciówkach. Cena za kilogram potrafi zszokować

W piątek 28 lipca cukier można było kupić taniej m.in. w Biedronce. Pod warunkiem zrobienia zakupów za 29 zł z kartą Biedronka, cena za kilogram cukru następujących marek: Królewski, Sweet Family, Polski Cukier i Diament wynosiła 3,89 zł. Do minimalnej kwoty nie wliczały się jednak napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe oraz preparaty do początkowego żywienia niemowląt oraz usługi - m.in. doładowania do telefonów, karty podarunkowe i ich doładowania. Na jedną kartę Biedronka można było kupić maksymalnie 10 opakowań cukru. Regularna cena tego produktu to 5,99 zł.

W sieciach Aldi promocja na tańszy cukier trwa dłużej niż w Biedronce. Od piątku 28 lipca do soboty 29 lipca. Kilogram cukru Diadem kosztuje tam 3,99 zł. Limit dzienny to podobnie jak w sieci sklepów Biedronka - 10 kg na klienta. Cena regularna cukru w Aldi wynosi 5,79 zł za kilogram.

Czym zastąpić cukier? Najlepsze pomysły

Cukier możemy zastąpić na przykład erytrolem bądź ksylitolem. Jest to o wiele zdrowszy i mniej kaloryczny wybór, jednak cena za kilogram wynosi około 10-15 złotych, a nawet więcej. Możemy wybrać też miód, stewię, syrop klonowy czy melasę.  W przypadku ciast świetnie sprawdzą się też rodzynki, morele czy banany.

Cukier taniej w tych dwóch sklepach. Fot. Pixabay
Cukier taniej w tych dwóch sklepach. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także