NewsyMasz mdłości po wypiciu wody? Popełniasz błąd, o którym mówi dr Michał Wrzosek

Masz mdłości po wypiciu wody? Popełniasz błąd, o którym mówi dr Michał Wrzosek

Woda wywołuje mdłości? Dr Wrzosek wyjaśnia (pexels, youtube)
Woda wywołuje mdłości? Dr Wrzosek wyjaśnia (pexels, youtube)
20.05.2023 15:14, aktualizacja: 20.05.2023 15:33

Woda jest nam potrzebna i musimy pić ją regularnie. Nie możemy zapominać o minimalnej dziennej porcji tego napoju. Czasem jednak czujemy się po niej bardzo źle i mamy mdłości. Dr Michał Wrzosek wyjaśnia, jaka może być tego przyczyna.

Wydawałoby się, że nie można mieć nudności po wypiciu wody. Przecież jest zdrowa i nie ma żadnych kalorii. Okazuje się, że prawda jest zgoła odmienna. Wiele osób już tego doświadczyło. Pytanie brzmi: jak to jest możliwe?  Wszystko wskazuje na to, że popełniają dość zasadniczy błąd.

Woda wywołuje u ciebie mdłości? Dr Michał Wrzosek wyjaśnia przyczynę

Dlaczego niektórzy z nas mają objawy lekkiego zatrucia po wypiciu wody? Jedną z przyczyn mogłyby być mikroorganizmy w niej pływające, które są niszczone przez filtrowanie i przegotowywanie. Dietetyk na swoim kanale na YouTube zwrócił uwagę na zupełnie inny problem. Po prostu pijemy za dużo i za szybko w krótkim czasie.

- Wypicie zbyt dużej ilości wody na raz może spowodować dyskomfort w żołądku i jelitach, a nawet prowadzić do uczucia nudności - mówi Wrzosek w nagraniu.

Kolejnym skutkiem jest zwiększone wydalanie moczu, co sprawia, że organizm nie wchłania odpowiedniej ilości płynów.

Woda najlepiej działa, gdy pije się ją małymi łykami (pexels)
Woda najlepiej działa, gdy pije się ją małymi łykami (pexels)

Pij wodę w mniejszych ilościach. To będzie dobre dla zdrowia

Odpowiednie dozowanie krystalicznego napoju może być dla nas zbawienne. Woda musi się wchłonąć, żeby organizm mógł działać na pełnych obrotach. Najlepiej pić ją małymi łykami, dzięki czemu dostarczamy płyn do każdej komórki. Mało tego, taki sposób picia, jak podkreśla dr Wrzosek, przyczyni się do tego, że będziemy mieć mniejszy apetyt.

- To z kolei pomoże w odchudzaniu - dodaje na końcu.

Nie pij dużo wody na raz, lepiej sięgaj po nią częściej. Nie możemy bowiem zapominać, że odwodnienie również jest szkodliwe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także