NewsyZamówiła tort weselny ze zdjęcia. Gdy zobaczyła, co jej przywieźli, wpadła w rozpacz

Zamówiła tort weselny ze zdjęcia. Gdy zobaczyła, co jej przywieźli, wpadła w rozpacz

Tort weselny nie spodobał się pannie młodej, fot. AdobeStock
Tort weselny nie spodobał się pannie młodej, fot. AdobeStock
30.05.2023 16:52, aktualizacja: 30.05.2023 17:12

Tort weselny miał być, jak ze snu a przynajmniej jak ze zdjęcia, które zostawiła przyszła panna młoda. Elegancki, udekorowany gustownymi, delikatnymi kwiatami. Cukiernik jednak zaserwował nowożeńcom prawdziwy pokaz kiczu.

Marzeniem panny młodej był trzypiętrowy tort, utrzymany w jasnych barwach i gustownie udekorowany kwiatami. Kobieta domówiła też cztery mini wersje tego samego ciasta, by słodkości wystarczyło dla wszystkich gości wesela. Cukiernik otrzymał jasne wytyczne, w jego ręce trafiło też zdjęcie przedstawiające tort, który miał odwzorować. Co mogło pójść nie tak? Okazuje się, że dosłownie wszystko.

Panna młoda wpadła w rozpacz. Nie tak miał wyglądać wymarzony tort

Kobieta przyznaje, że cukiernik wysłał jej wcześniej zdjęcie jednego z mini ciast. Wyjaśniła, że na pierwszy rzut oka tort wydawał się w porządku. Jednak komentarze osób w sieci mówią, że już wtedy powinna zapalić jej się czerwona lampka. Jak bowiem widać na fotografii, torcik leży na brudnej kanapie, a na widocznym fragmencie podłogi również panuje nieporządek.

"Zdjęcie tortu na brudnej kanapie!?! Nie ma mowy, do diabła, żeby to było zatwierdzone przez BHP. Do diabła, co to za brzydkie liście wystające i kołyszące się na wietrze" - napisała poruszona internautka pod fotografią, udostępnioną w Internecie przez poszkodowaną kobietę.

Deser rzeczywiście wyglądał zupełnie inaczej, niż wynikało to z uzgodnień pary młodej i cukiernika. O ile sam kształt ciasta prezentuje się w porządku, tak dekoracja jest nieestetyczna i wykonana niedbale. Mimo to kobieta nadal z podekscytowaniem czekała na finalny efekt prac. Jednak kiedy ujrzała gotowe zamówienie, wpadła w rozpacz. 

Tort weselny został udekorowany kiczowatymi sztucznymi kwiatami - Pyszności; Fot. Facebook (screenshot)
Tort weselny został udekorowany kiczowatymi sztucznymi kwiatami - Pyszności; Fot. Facebook (screenshot)

Miał być tort weselny jak ze snu. Był pokaz kiczu

Główny tort, jak wynikało to z zamówienia, składał się z trzech pięter. Pierwsza warstwa ewidentnie nie wytrzymała naporu pozostałych i zaczęła opadać, układając się w kształt bańki. Lukier był nierównomiernie nałożony na ciasto: miejscami przypominał twardą skorupę, gdzieniegdzie zaś był tak cienko rozsmarowany, że nie pokrywał w całości biszkoptu. Co gorsza, na tortach widoczny jest "szew", spajający fragmenty nałożonego lukru.

Całość została udekorowana tandetnymi, plastikowymi dekoracjami: sztucznymi, białymi kwiatami i zielonymi liśćmi, powtykanymi w tort bez większego zamysłu. Do tego spody ciast były przewiązane kolorowymi wstążkami, co spotęgowało i tak już mocno kiczowaty wygląd tortów. Podobnie prezentowały się mniejsze wersje deseru. Pomiędzy byle jak powtykanymi plastikowymi liśćmi widzimy gigantyczne białe - również sztuczne - róże.

Panna młoda przyznaje, że nie mogła się doczekać, aż ujrzy wymarzony tort. Jednak to, co otrzymała, doprowadziło ją do rozpaczy. Zdjęcia tortu udostępniła na jednej z facebookowych grup. Wygląd zamówienia postanowili skomentować internauci:

"Jestem cukiernikiem. Mam dość ludzi, którzy pozwalają, by takie ciasta opuszczały ich kuchnie, to nadaje się do kosza."
"Jako właścicielka cukierni… szczerze mówiąc, brak mi słów. Żądaj zwrotu pieniędzy. Nie mogę zrozumieć, jak ludzie pozwalają takim rzeczom wychodzić za drzwi i myślą, że to jest do zaakceptowania."
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także