PrzepisZatyczka do oleju ma ukrytą, przydatną funkcję. Nie wyrzucaj jej do śmieci

Zatyczka do oleju ma ukrytą, przydatną funkcję. Nie wyrzucaj jej do śmieci

Pyszności
Pyszności
Ewa
27.10.2022 09:10

Zatyczka do oleju często ląduje w koszu na śmieci, gdy tylko otworzymy nową butelkę. Nie wyrzucaj jej- ma ukrytą funkcję, która jest pomocna podczas gotowania.

Znajduje się zazwyczaj od razu pod korkiem i jest gwarancją nowości. Zatyczki do oleju najczęściej odrywamy i wyrzucamy do śmieci. Okazuje się, że nie tylko chronią nas przed kupnem otwartego już produktu, ale również potrafią być pomocne podczas codziennego gotowania

Przydatne triki

Podczas gotowania i pieczenia często wykorzystujemy triki, które ułatwiają nam pracę. Tym razem padło na olej. Odpowiednie jego odmierzenie może być kłopotliwe. Z pewnością wiele osób zdarzyło się wylać porządny haust oleju zamiast małej porcji. Jest jednak pewna wskazówka, dzięki której za każdym razem uda Ci się wlać odpowiednią jego ilość.

Zatyczka od oleju

W plastikowych butelkach z olejem znajduje się zawleczka. Znajdziesz ją zarówno w standardowych, litrowych opakowaniach, jak i większych butlach. Nie wyrzucaj zawleczki do kosza- oderwij i włóż ponownie do butelki z olejem. Przed włożeniem odwróć zawleczkę do góry nogami. Dzięki temu przeobrazisz ją w wygodny dozownik.

Zatyczka od oleju- Pyszności/ źródło: Genialne
Zatyczka od oleju- Pyszności/ źródło: Genialne

Dzięki tej prostej sztuczce zapobiegniesz plamom z oleju i jednocześnie nie będziesz go marnować. Dzięki włożeniu takiej zatyczki powstaje lejek, który reguluje strumień. Proste patenty są po prostu najlepsze.

Triki z masłem, które odmienią Twoje życie znajdziesz na naszym kanale YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także