NewsyAndrzej Grabowski schudł ponad 40 kg. Zdradził swoją banalną metodę

Andrzej Grabowski schudł ponad 40 kg. Zdradził swoją banalną metodę

Kadr z serialu "Świat według Kiepskich"/Instagram
Kadr z serialu "Świat według Kiepskich"/Instagram
20.05.2023 11:45, aktualizacja: 26.09.2023 13:57

Słynny odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego, Andrzej Grabowski, dosłownie skurczył się na oczach tysięcy fanów. Aktor w ciągu kilku lat przeszedł olbrzymią metamorfozę. Co sprawiło, że postanowił wziąć się za siebie? I przede wszystkim: jak to osiągnął? Grabowski odpowiedział na oba te pytania i zrobił to w swoim charakterystycznym, niepowtarzalnym stylu.

Chyba nikt nie wyobraża sobie okoliczności, w których w rolę kultowego Ferdka Kiepskiego wciela się inny aktor. Równie surrealistycznym przykładem alternatywnej rzeczywistości byłaby sytuacja, w której odgrywający główną postać "Świata według Kiepskich" Andrzej Grabowski, prezentował się na ekranie jako schludny, szczupły i zadbany mężczyzna w średnim wieku. Jednak historia słynnego serialu dobiegła już końca, podobnie jak poważna nadwaga Grabowskiego. Dzisiaj aktor to już zupełnie inny człowiek. Początek jego metamorfozy miał miejsce w 2017 roku...

W pewnym momencie Andrzej Grabowski ważył 140 kg - Pyszności; foto: Facebook: Świat według Kiepskich
W pewnym momencie Andrzej Grabowski ważył 140 kg - Pyszności; foto: Facebook: Świat według Kiepskich

Andrzej Grabowski przeszedł operację

Wielki ekran nie jest jedynym miejscem, w którym Andrzej Grabowski spełnia się jako osobowość publiczna. Aktor od 2014 roku jest też jurorem w "Tańcu z gwiazdami". To właśnie na planie tego show, Grabowski zdradził, że w ciągu 5 lat schudł aż 40 kilogramów. Niedługo później aktor udzielił też wywiadu "Vivie", gdzie o swojej przemianie opowiedział nieco więcej. Okazało się, że kamieniem milowym w drodze po nową sylwetkę, było podjęcie trudnej decyzji o operacji pomniejszenia żołądka. 

Rozum mi tak podpowiedział. Osiągnąłem wagę 140 kilo i to już była tak zwana otyłość olbrzymia. To mnie przeraziło, pomyślałem: Jezus Maria, trzeba coś z tym zrobić. Poza tym mam dwa sztuczne biodra, cały ten ciężar trzeba było nosić na tych metalach, kolana odmawiały mi posłuszeństwa. Operacja bariatryczna, czyli wycięcie fragmentu żołądka, powoduje brak łaknienia. Teraz nie czuję, że mam biodra, że mam kolana, czyli jest dobrze

- opowiadał aktor w wywiadzie dla "Vivy". Jak przyznał, operacja miała miejsce w 2017 roku. Czy po dojściu do siebie Andrzej Grabowski postanowił też zacząć stosować jakąś konkretną dietę? To pytanie również padło w rozmowie, a aktor udzielił na nie konkretnej odpowiedzi — w swoim stylu.

Andrzej Grabowski na specyficznej diecie

Andrzej Grabowski schudł 40 kg - Pyszności; foto: Facebook: Świat według Kiepskich
Andrzej Grabowski schudł 40 kg - Pyszności; foto: Facebook: Świat według Kiepskich

Ponieważ odtwórca roli Ferdynanda Kiepskiego jest znanym smakoszem i jednocześnie wielbicielem tradycyjnej kuchni polskiej (tu możesz zobaczyć, co Andrzej Grabowski ma do powiedzenia na temat przyrządzania bigosu), zrezygnowanie z części posiłków musiało stanowić dla niego nie lada problem. Aktor stoczył walkę z samym sobą i wyszedł z niej obronną ręką. Jak jednak przyznał w wywiadzie dla "Vivy", nie stosował przy tym żadnej diety. Stosował się jedynie do zasady... "mniej żryć".

Nie stosuję żadnej jakościowej diety, tylko ilościową, którą narzuca mój żołądek. Czyli „mniej żryć”, jak śpiewał Młynarski, co jest naprawdę świetną dietą. Niczym innym nie osiągnąłem tego rezultatu, tylko metodą „mniej żryć”

- opowiadał ubawiony Grabowski, po czym łapał za drożdżówki rozstawione na stole, przy którym odbywał się wywiad. I jak tu go nie kochać?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także