Coraz więcej Polaków pije kawę w ten sposób. Nagraniami dzielą się w sieci

Kawa w kawiarni? Niekoniecznie.
Kawa w kawiarni? Niekoniecznie.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Andrii Yurlov (ayurlov78@gmail.c

17.05.2024 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

I nie chodzi tym razem o sposób parzenia kawy. Ważne jest miejsce. Modne jest picie kawy w otoczeniu natury, z dala od miejskiego zgiełku, najlepiej z przyjaciółką czy bliską osobą. Ten trend nazwano "judytowaniem" i jest ściśle związany z filmem "Nigdy w życiu".

W mieście umawiamy się na kawę najczęściej do kawiarni, albo spotykamy się w domu. Wiosną i latem warto to zmienić. Kawa w naturze? To właśnie jedno z założeń "judytowania". I wcale nie trzeba wyjeżdżać na wakacje. Wystarczy wyjść z kawą do parku czy na balkon.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spokojniejsze tempo

Można powiedzieć, że taki trend to nic nowego. Jednak w mieście często zapominamy, że nie ma lepszego odpoczynku od tego blisko natury, gdy można popatrzeć w niebo, na przenikające przez drzewa promienie słońca lub na kwiaty na własnych rabatkach. Generalnie chodzi o zwolnienie, uspokojenie tempa życia. Tak właśnie zrobiła Judyta, główna bohaterka filmu "Nigdy w życiu", którą zagrała Danuta Stenka. Została wręcz prekursorką idei slow life, bo właśnie mija 20 lat od premiery filmu.

Kawa w zieleni

Choć film "Nigdy w życiu" miał premierę w 2004 roku, wciąż cieszy się popularnością. Scenariusz tej komedii romantycznej jest adaptacją powieści Katarzyny Grocholi o tym samym tytule. Historia Judyty, która układa sobie życie po rozwodzie, buduje dom z dala od miasta i ma czas na rozmowy przy kawie z przyjaciółką na łące, wciąż budzi emocje. Ma optymistyczny wydźwięk, tu wszystko kończy się dobrze. Takie opowieści wciąż są natchnieniem do życiowych zmian.

"Judytowanie" na weekend

Romantyczny i optymistyczny klimat filmu sprawił, że kobiety zaczęły wzorować się na jego głównej bohaterce, Judycie Kozłowskiej. Tak jak ona szukają ukojenie w naturze i doceniają uroki codzienności. W mediach społecznościowych pojawiają się filmiki i zdjęcia, jak odpoczywają i piją kawę w otoczeniu przyrody, na tarasie z widokiem na kwiaty w donicach, na pikniku na łące czy na ławce w parku. Pod hasztagiem "judytowanie" mieści się także uprawienie ogródka, układanie bukietów, przygotowywanie domowych przetworów. Czy zaplanujesz jakieś "judytowanie" w weekend?

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także