NewsyInflacja nie oszczędziła nawet hot dogów w Ikei. Ceny przysmaku nagle podskoczyły o 100%

Inflacja nie oszczędziła nawet hot dogów w Ikei. Ceny przysmaku nagle podskoczyły o 100%

Hot dogi w Ikei podrożały o 100% - Pyszności; Foto: Canva.com
Hot dogi w Ikei podrożały o 100% - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka

05.09.2022 10:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od jakiegoś czasu ceny produktów spożywczych szybują do góry. Nic w tym dziwnego, w końcu inflacja galopuje w zatrważającym tempie. Okazuje się, że podrożał nawet hot dog z Ikei. Jeszcze niedawno produkt mogliśmy kupić za 2 zł. Jednak teraz kosztuje aż 4 zł. Łatwo zauważyć, że bułka z kiełbaską podrożała o 100%.

Bułka z kiełbaską o 100 % droższa

Hot dog - Pyszności; Foto: Canva.com
Hot dog - Pyszności; Foto: Canva.com

Ikea oprócz mebli, oferuje również smaczne hot dogi. Wielu z nas przynajmniej raz w życiu, sięgnęło po ten produkt. Od 1997 do 2019 roku bułka z kiełbaską kosztowała jedynie 1 zł. Następnie przez 3 lata cena produktu wynosiła 2 zł. Jednak od teraz, jeśli mamy ochotę na hot doga z Ikei, musimy zapłacić aż 4 zł. 

Dlaczego hot dog z Ikei jest teraz aż tak drogi? Okazuje się, że głównym powodem podwyżki ceny produktu jest galopująca inflacja, która osiągnęła w sierpniu już 16,1 %. W związku z tym mierzymy się z wyjątkowo wysokimi cenami m.in. produktów żywnościowych.

Warto również zaznaczyć, że w ofercie sklepu oprócz tradycyjnego hot doga, znajduje się również hot dog wege oraz hot dog bez dodatków. Niestety produkty te również podrożały. Za hot doga bez dodatków należy zapłacić teraz 3 zł. Natomiast wegetariańska wersja produktu kosztuje 2, 50 zł. Z tego wynika, że najbardziej opłaca się kupić produkt wegetariański.

Hot dog na raty

W internecie krążą plotki na temat możliwości kupna hot doga na raty. Brzmi to dosyć nieprawdopodobnie i  okazało się również, że nie jest to prawda. Należy zaznaczyć, że Ikea zdementowała informacje o ofercie bułki z kiełbaską na raty. Parę dni temu na profilu Ikei na Facebooku został opublikowany post na ten temat.

Dementujemy ostatnie hot newsy: żadnych hot dogów na raty! - możemy przeczytać na profilu Ikei na Facebooku

Jeśli masz ochotę na pyszne domowego hot doga z sosem meksykańskim - to koniecznie sprawdź jak go wykonać na naszym kanale YouTube. Wspaniale sprawdzi się jako pyszna przekąska między posiłkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także