NewsyMichał Wrzosek wziął pod lupę ulubione napoje Polaków. Który z nich ma najwięcej cukru?

Michał Wrzosek wziął pod lupę ulubione napoje Polaków. Który z nich ma najwięcej cukru?

Ilość cukru w popularnych napojach - Pyszności; Foto Canva.com i screen z https://www.instagram.com/michal_wrzosek/
Ilość cukru w popularnych napojach - Pyszności; Foto Canva.com i screen z https://www.instagram.com/michal_wrzosek/

06.02.2023 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jesteś miłośnikiem popularnych napojów gazowanych lub niegazowanych? Z pewnością zdajesz sobie sprawę z faktu, że ich działanie jest szkodliwe dla organizmu. A wszystko za sprawą cukru. Czy wiesz, jaka jest ilość cukru w popularnych napojach? Postanowiliśmy to sprawdzić, a pomógł nam w tym - doktor dietetyki Michał Wrzosek.

Ilość cukru w popularnych napojach - dlaczego nie należy ich pić?

Popularne napoje gazowane i niegazowane cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem konsumentów, szczególnie dzieci. Z pewnością i ty sięgasz po colę, czy popularny sok pomarańczowy. Pomimo tego, że soki zazwyczaj wydają się zdrową alternatywą w przypadku popularnych napoju, to nie do końca tak jest. A wszystko za sprawą cukru, który spowodował, że ceny takich napojów wzrosły, po tym, jak polski rząd postanowił wprowadzić podatek cukrowy na napoje. Postanowiliśmy sprawdzić, czy faktycznie jest aż tak źle.

Jaka jest ilość cukru w popularnych napojach? Ten temat postanowił zbadać - doktor dietetyki Michał Wrzosek, który wziął pod lupę ilość cukru w coca-coli, soku pomarańczowym i napoju energetycznym - Monster. Wnioski, do jakich doszedł, mogą wzbudzić przerażenie. Ilość cukru, która jest obecna w tych napojach, jest naprawdę spora. Dlatego, jeśli masz możliwość pić coś zdecydowanie zdrowszego, to najlepiej będzie sięgać po wodę mineralną lub domowe soki świeżo wyciskane. Ten wariant będzie najlepszy, jeśli lubisz napoje owocowe lub warzywne.

Który napój ma najwięcej cukru?

Czas rozstrzygnąć pojedynek popularnych i wspomnianych wcześniej napojów. Ilość cukru w popularnych napojach na pewno cię zaskoczy. Zgodnie z tym, co pokazał Michał Wrzosek, półlitrowa cola dostarcza aż 11 łyżeczek cukru. W puszce napoju energetycznego napoju Monster jest aż 55 g cukru. A jak wygląda sytuacja z sokiem pomarańczowym? W półlitrowym opakowaniu soku pomarańczowego wyciskanego jest aż 8 łyżeczek cukru. To na pewno sporo, w porównaniu z bardziej słodkimi napojami. A jakie jest twoje zdanie na ten temat? Czy warto pić takie napoje?

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak zrobić mini bułeczki z ciasta francuskiego z nadzieniem:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także