NewsyDo odetkania zlewu w kuchni wystarczy Ci zwykła słomka. Banalnie prosty trik uratuje Cię w 3 minuty

Do odetkania zlewu w kuchni wystarczy Ci zwykła słomka. Banalnie prosty trik uratuje Cię w 3 minuty

Jak szybko odetkać zlew kuchenny - Pyszności; foto: Canva
Jak szybko odetkać zlew kuchenny - Pyszności; foto: Canva

30.12.2022 08:14, aktual.: 26.09.2023 12:31

Zatkany zlew to nic przyjemnego. Zanim jednak zaczniesz rozkręcać wszystkie rury albo wzywać na pomoc hydraulika, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego, jak szybko odetkać zlew kuchenny stosując jeden prosty trik.

Wolno spływająca ze zlewu woda to sygnał ostrzegawczy, który powinien zakończyć się szybką interwencją. Często jednak z natłoku obowiązków ignorujemy problem do momentu, gdy woda całkowicie stanie w zlewie. Kuchnia, wanna czy prysznic - wszędzie może zdarzyć się taka sytuacja. I w każdym z tych pomieszczeń możesz zastosować patent ze słomką.

Zatkanie zlewu zwykle spowodowane jest zanieczyszczeniem, które spłynęło odpływem. Mimo największych środków zapobiegawczych nie zawsze uda nam się uniknąć niewielkich resztek jedzenia czy fusów z kawy w zlewie kuchennym, czy też włosów w umywalce łazienkowej. Okazuje się, że wcale nie musisz gnać do sklepu po ostre środki do czyszczenia rur. Ponadto do ich zastosowania najlepiej poczekać do nocy, bo emitują szkodliwe dla zdrowia opary, którymi lepiej się nie nawdychać. Nie zwlekaj, tylko wyjmij z szuflady zwykłą słomkę.

Jak szybko odetkać zlew kuchenny - Pyszności; foto: Canva
Jak szybko odetkać zlew kuchenny - Pyszności; foto: Canva

Jak szybko odetkać zlew kuchenny? Słomką!

Chwyć plastikową słomkę w palce. Następnie użyj nożyczek do ponacinania jej mniej więcej do 1/4 długości. Zrób to pod ostrym kątem i w stronę końcówki. Postępuj też na tyle delikatnie, by nie przeciąć jej do końca.

Tak ponacinaną słomkę wsadź do odpływu zlewu. Poruszaj nią w ten sposób, by obracała się wokół własnej osi. Kawałki plastiku, które nacięłaś, idealnie zbiorą wszystkie brudy i zanieczyszczenia, które znalazły się w odpływie. Dzięki temu zabiegowi woda ponownie zacznie spływać do rur w naturalny sposób.

Jak szybko odetkać zlew kuchenny? Inne sposoby

Jeśli tak jak my nie lubisz ostrych środków chemicznych, a akurat nie masz pod ręką słomki, możesz też zastosować inny domowy sposób na odetkanie zlewu.

Jak szybko odetkać zlew kuchenny - Pyszności; foto: Canva
Jak szybko odetkać zlew kuchenny - Pyszności; foto: Canva

Wykorzystaj na przykład sodę oczyszczoną. Wystarczy wsypać szklankę tego artykułu do odpływu, odczekać kilkanaście minut i zalać go wrzącą wodą. Oczywiście wcześniej musisz osuszyć zlew.

Jeśli zanieczyszczenia są wyjątkowo uparte, dodaj do sody ocet. Skorzystaj z proporcji 3 łyżki octu na 1 łyżkę sody. Wlej tę mieszankę do odpływu, a po 15 minutach dodaj wrzątek.

A jeśli szukasz inspiracji na ciekawe ciasto, nie znajdziesz lepszego przepisu niż ten na sernik Abstrakcję. Prosto z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także