NewsyKasjerka z Żabki została oszukana metodą "na 200 zł". Teraz ostrzega innych

Kasjerka z Żabki została oszukana metodą "na 200 zł". Teraz ostrzega innych

Kasjerka z Żabki została oszukana metodą "na 200 zł". Teraz ostrzega innych
08.10.2022 16:04

Kto z nas nigdy nie zamotał się przy liczeniu? To może zdarzyć się każdemu, a ponieważ czasem zapominamy o tym, że świat jest pełen oszustów, tym bardziej możemy stracić czujność. Oszukana kasjerka z Żabki opowiedziała na TikToku, jakim wymyślnym sposobem posłużył się złodziej.

oszukana kasjerka - Pyszności; Foto: Pexels
oszukana kasjerka - Pyszności; Foto: Pexels

Sposoby na kradzież stały się w XXI wieku niezwykle wyrafinowane. Oszuści nie muszą już sięgać do kasy, kiedy kasjerka nie patrzy, albo wynosić produktów pod kurtką. Dziś istnieją sposoby takie jak ,,na 200 złotych", którego ofiarą padła pewna kasjerka z Żabki.

Głupota czy ludzki błąd?

Jak sama oszukana kasjerka i TikTokerka zarazem stwierdziła w swoim filmiku, wykazała się w całej tej sytuacji głupotą. My nie bylibyśmy tacy surowi w ocenie całej tej sytuacji, która wyglądała mniej więcej tak:

,,Klient’’ zapłacił za papierosy banknotem dwustuzłotowym. Następnie poprosił o rozmienienie kolejnego takiego banknotu. Kolejnym krokiem oszusta była prośba o wymianę swoich drobnych na banknot stuzłotowy, po czym wręczenie jej o 10 złotych za dużo - jako próba odwrócenia uwagi. Ostatnim etapem była rzekoma zmiana zdania oszusta, który poprosił kasjerkę o zwrot jego 200 złotych i wręczenie jej banknotu stuzłotowego. Suma Summarum oszukana kasjerka została ze stówą mniej.

oszukana kasjerka - Pyszności; Foto: Pexels
oszukana kasjerka - Pyszności; Foto: Pexels

Podzielone opinie w komentarzach.

Część komentujących wypowiedź kobiety pozostaje krytyczna w swoich opiniach, twierdząc, że oszukanym w ten sposób może być tylko ktoś niedouczony matematyki.

Pozostali znajdują jednak zrozumienie dla całej tej sytuacji. W Internecie można się zresztą doszukać wypowiedzi innych ludzi oszukanych tą metodą. I tak czytamy na przykład o kasjerce, która padła ofiarą takiego samego oszustwa już w pierwszych dniach swojej pierwszej pracy.

Apel do pracujących na kasach.

Aleksa, bo tak brzmi imię oszukanej kasjerki, nagrała filmik w którym opowiedziała o oszustwie, w celu ostrzeżenia innych pracujących na kasach osób. Wymiana pieniędzy nie zawsze jest nieuczciwa, ale jeśli masz wrażenie, że klient może próbować metody na 200 złotych, powinnaś zachować podwójną czujność! I przede wszystkim - nie krępować się potrzebowania chwili na dokładne obliczenie.

Jeśli ten artykuł wzbudził w was mocne emocje, możecie się zawsze zrelaksować tworząc pyszne słodkości z przepisów, które umieściliśmy w tym filmiku na naszym kanale na Youtube!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także