PoradyKatarzyna Bosacka sprawdziła skład bułki tartej. Straszne, co w niej odkryła

Katarzyna Bosacka sprawdziła skład bułki tartej. Straszne, co w niej odkryła

Bułka tarta nie zawiera tylko bułki. Katarzyna Bosacka znowu w akcji
Bułka tarta nie zawiera tylko bułki. Katarzyna Bosacka znowu w akcji
Źródło zdjęć: © Canva, Facebook | AlesVeluscek, Katarzyna Bosacka "Wiem co jem"

12.06.2024 07:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skoro skład zwykłej bułki tartej mógł wstrząsnąć doświadczoną w temacie różnych dziwactw produktów spożywczych Katarzyną Bosacką, to oznacza to, że musi tam być naprawdę źle. Co znalazło się w tym pozornie prostym i niewymagającym żadnego "udoskonalania" artykule? Zobaczmy.

Kiedy Katarzyna Bosacka idzie do sklepu, to żarty producentów żywności się kończą. Ta popularna dziennikarka nie ustaje w próbach wykreowania większej świadomości żywieniowej w społeczeństwie, a jej próby i starania można by podsumować bardzo prostym i krótkim przekazem: czytaj etykiety. To właśnie w tym miejscu można się dowiedzieć naprawdę sporo o produktach spożywczych, które kupujemy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najnowszym apelem Bosackiej jest zwrócenie uwagi na skład... bułki tartej. Ktoś mógłby spytać: naprawdę? Bułki tartej? Przecież to prosty produkt, którego zawartość nie powinna nas w żadnym stopniu zaskakiwać. No cóż, to, że nie powinna tego robić, jeszcze o niczym nie świadczy. Katarzyna Bosacka napisała o tym w ten sposób:

Czy bułka tarta nie powinna zawierać tylko… startej bułki? Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. W sklepach roi się od gotowych bułek tartych, które mają całą litanię składników!

Bułka tarta, od której zaczniemy świecić

Czym jest wspomniana litania składników? Nie jest wesoło. Bułka tarta, której skład udostępniła Katarzyna Bosacka, to mnóstwo polepszaczy, których wcale nie musi tam być. Co dokładnie tam znajdziemy? No, to po kolei:

  • cukier (na drugim miejscu w składzie),
  • margaryna (z tłuszczem palmowym),
  • emulgatory,
  • aromaty,
  • polepszacze,
  • środek do przetwarzania mąki.

Można złapać się za głowę, prawda? Również Katarzyna Bosacka nie była zachwycona, widząc ten skład bułki tartej. Dziennikarka i specjalistka od świadomych zakupów przypomniała, że wszystko, co powinno znajdować się w tym produkcie spożywczym, to składniki, z których bułka została upieczona: drożdże, woda, mąką i sól.

Bosacka poleciła swoim czytelnikom przygotowanie swojej własnej bułki tartej w domu, co można przecież zrobić szybko i bezproblemowo. I jest tylko jedno "ale". Czy bułka, którą zmielimy w swoich własnych czterech ścianach, na pewno ma dobry skład? Oto jest pytanie!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także