Newsy"Największa wielkopolska pyra". Waga tego ziemniaka sprawia, że ludzie łapią się za głowy

"Największa wielkopolska pyra". Waga tego ziemniaka sprawia, że ludzie łapią się za głowy

Zwycięska pyra
Zwycięska pyra
Źródło zdjęć: © Facebook | Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwo Modła Królewska
19.11.2023 16:29

Jak myślisz, ile może ważyć ziemniak, który wygrywa w konkursie na największą pyrę Wielkopolski? Tak, okazuje się, że wiem dokładnie jaki jest wynik. Jeśli chcesz poznać szczegóły, zostań ze mną do końca.

Użycie stwierdzenia, że ziemniaki to podstawa polskiej kuchni, nie powinno być żadnym zaskoczeniem. Nie dość, że jest to bardzo smacznepożywne warzywo, to jeszcze na jego bazie można wyczarować całą masę genialnych przepisów. Wiele ciekawych pomysłów czeka w naszej bogatej bazie, dlatego też nie zwlekaj, ani minuty i koniecznie znajdź kulinarną perełkę od razu. 

Zanim jednak to zrobisz, przeczytaj ten artykuł do końca. Dzięki niemu dowiesz się m.in. jakiej wielkości ziemniaki można znaleźć w naszym kraju. I już na samym wstępie uprzedzam, uzyskane wyniki naprawdę robią wrażenie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Konkurs na największą pyrę w Polsce

Nie wiem, czy wiesz, ale w ubiegłą sobotę, tj. 18 listopadaLiskowie odbyła się już III edycja konkursu na największą pyrę z Wielkopolski. Co więcej, tego dnia wybrano również najlepszą potrawę z ziemniaków. Całe przedsięwzięcie zorganizował samorząd województwa wielkopolskiego. 

I moim zdaniem jest to prawdziwy strzał w 10! Dlaczego? Otóż podczas takich wydarzeń może spotkać się lokalna społeczność i spędzić czas w miłej atmosferze. A, że w ziemniaczanym konkursie wzięło udział kilkadziesiąt Kół Gospodyń Wiejskich, to na pewno była to też świetna okazja, aby skosztować rodzimych rarytasów. Sama bardzo chętnie wzięłabym udział w takim wydarzeniu, a ty?

Pyry to znak rozpoznawczy Wielkopolski
Pyry to znak rozpoznawczy Wielkopolski© Adobe Stock | bryanpollard

Ile waży największy ziemniak?

Do walki o zaszczytny tytuł stanęło 50 ziemniaków. Ale jak to w tego typu konkursach bywa, zwycięzca mógł być tylko jeden. I tym razem zwyciężył ziemniak przywieziony przez Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwa Modła Królewska. Ich ziemniak ważył dokładnie 1,668 kg! Prawda, że robi wrażenie? Jeden ziemniak ważył ponad 1,6 kg. Coś niebywałego. 

A tak prezentuje dumny zwycięzca
A tak prezentuje dumny zwycięzca© Facebook | Koło Gospodyń Wiejskich Sołectwo Modła Królewska

Jak już wspomniałam, tego dnia wybrano również najlepsze danie na bazie ziemniaka. I tu zwycięzcą okazało się Koło Gospodyń Wiejskich z Będziechowa. Co takiego przygotowały utalentowane kobiety? Otóż postawiły na zupę ziemniaczaną w kremowym wydaniu, którą podały w pieczonym ziemniaku z szarpaną kaczką. Już od samego pisania zgłodniałam.

Zanim się pożegnamy, koniecznie daj mi znać, co myślisz o wadze zwycięskiej pyry. Jesteś pod wrażeniem? Ja bym w życiu na to nie wpadła, że jeden ziemniak może ważyć, aż tyle!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także