PoradyNie wyrzucaj skórki z cytryny do kosza. Lepiej włóż ją do lodówki

Nie wyrzucaj skórki z cytryny do kosza. Lepiej włóż ją do lodówki

Dlaczego warto trzymać skórki z cytryny w lodówce?/źródło: archiwum prywatne
Dlaczego warto trzymać skórki z cytryny w lodówce?/źródło: archiwum prywatne
Marzena Pęcak
04.08.2023 13:01, aktualizacja: 26.09.2023 13:40

Nie wiem, czy wiesz, ale skórka z cytryny ma w sobie ogromny potencjał. Dlatego też, zanim wyrzucisz ją do kosza, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Na pewno nie pożałujesz!

W twojej kuchni z pewnością można znaleźć cytrynę przez cały rok kalendarzowy. Latem świetnie sprawdza się jako dodatek do wody z miętą, zaś jesienią i zimą nie sposób wyobrazić sobie rozgrzewającej herbaty bez jej udziału. Cytryna przyda się również do podkreślenia smaku wielu dań. Można wykorzystać ją również przy wypiekach i deserach.

A skoro o wykorzystaniu cytryny już mowa, to czy wiesz, że jej niepozorna skórka też może się przydać. I to w bardzo nietypowy sposób. Nie wierzysz? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Dlaczego skórka z cytryny nie powinna wylądować w koszu na śmieci?

Myśląc o wykorzystaniu potencjału cytryny, pewnie w pierwszej kolejności pomyślałeś o jej soku. I nie ma w tym nic dziwnego, bo to właśnie on zazwyczaj jest nam potrzebny. Dlatego też wiele osób, po wyciśnięciu soku, od razu wyrzuca skórki z cytryny do kosza na śmieci. A to bardzo duży błąd, bo jak się okazuje, mogą się one jeszcze przydać. Co więcej, pomogą rozwiązać pewien uciążliwy i niezbyt przyjemny problem w kuchni. O co dokładnie chodzi?

Skórka z cytryny może znaleźć ciekawe i przydatne zastosowanie w każdej kuchni/źródło: WebTechExperts, pixabay
Skórka z cytryny może znaleźć ciekawe i przydatne zastosowanie w każdej kuchni/źródło: WebTechExperts, pixabay

Domowy i naturalny odświeżacz do lodówki

Lodówka to miejsce, w którym przechowujemy całą masę produktów spożywczych. Wiele z nich, choć genialnie smakuje, to jednocześnie ma bardzo specyficzny zapach. I chyba nie muszę tłumaczyć, że tego typu sytuacje nie są niczym przyjemnym. Jeśli w lodówce trzymasz jednocześnie wędliny oraz deserki na zimno, istnieje duże ryzyko, że małe słodkości, mogą po czasie przejść specyficznym zapachem wędlin. A to nic dobrego.

Na szczęście istnieje bardzo proste i skuteczne rozwiązanie tej sytuacji. Co więcej, nic cię ono nie kosztuje. Jak to możliwe? Otóż okazuje się, że skórka z cytryny, którą miałeś w planach wyrzucić do kosza na śmieci, może stać się skutecznym odświeżaczem do lodówki. Po prostu ułóż skórki w małej miseczce lub na talerzyku i umieść je na jednej z półek sprzętu kuchennego.

Na efekty nie trzeba będzie czekać zbyt długo. Po kolejnym otwarciu lodówki nie będzie atakował cię specyficzny zapach wędlin lub sera. Wręcz przeciwnie, pierwsze co poczujesz to przyjemna i orzeźwiająca moc cytrusa. Prościej i skuteczniej się po prostu nie da!

Nie byłabym sobą, gdybym na koniec nie wspomniała, że taki sposób wykorzystania cytryny wpisuje się idealnie w filozofię zero waste, która jest bardzo bliska mojemu sercu. Też starasz się żyć w zgodzie z jej założeniami?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także