PoradyNiewiarygodnie skuteczny sposób na uratowanie spalonego garnka. Przygotuj jedynie odrobinę ryżu

Niewiarygodnie skuteczny sposób na uratowanie spalonego garnka. Przygotuj jedynie odrobinę ryżu

Niewiarygodnie skuteczny sposób na uratowanie spalonego garnka. Przygotuj jedynie odrobinę ryżu
Paulina

19.08.2022 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kto z nas nigdy nie przypalił garnka niech pierwszy rzuci kamieniem. My podpowiadamy, by jednak się nie poddawać i uratować przypalone naczynie. Może nam w tym pomóc kilka domowych sposobów. Na pewno posiadasz te produkty w domu, więc nie ma co się martwić. Zaraz twój garnek będzie jak nowy. Koniecznie wypróbuj sposób na uratowanie spalonego garnka z użyciem ryżu!

Ryż - Pyszności; Foto: Canva.com
Ryż - Pyszności; Foto: Canva.com

Sposób na uratowanie spalonego garnka? Użyj ryżu!

Oto kilka niezawodnych preparatów na uratowanie twojego garnka. Zacznijmy od ryżu. Metoda z ryżem to zapewne zaskoczenie dla wielu z nas. Dno przypalonego garnka zasyp ziarnami ryżu. Następnie zagotuj całość. Uważaj jednak, by ponownie produkt nie przywarł do garnka. W ten sposób, po zagotowaniu, przypalone elementy powinny zacząć się odklejać.

Obraz

Niezawodna sól i soda

Soda oczyszczona i sól to dwa produkty, które są równie niezawodne. Dno garnka wysyp solą lub sodą i zalej malutką ilością wody. Taki specyfik pozostaw na noc. Rano możesz przystąpić do czyszczenia garnka. Przyda się druciana szczotka lub gąbka. Kilka minut i garnek jest jak nowy.

Obraz

Proszek do pieczenia

Używamy go w kuchni do pieczenia ciast, tym razem sprawdzi się, jako podstawa bazy do czyszczenia przypalonego garnka. Wystarczy zmieszać proszek z wodą i zalać tym specyfikiem garnek. Po kilku godzinach możemy wyszorować przypalone naczynie.

Ocet  - Pyszności
Ocet - Pyszności

Ocet z woda - stary sposób uratowanie spalonego garnka

Mieszanka idealna, czyli ocet z wodą w proporcji 2:1. Połącz te produkty w garnku, który przypaliłeś i doprowadź do wrzenia. Po zagotowaniu preparatu wylej go i przemyj garnek. Spalenizna powinna odchodzić bez problemu. Niektórzy dodają również do tego sodę oczyszczoną, warto spróbować, jeśli nasze naczynie jest bardzo mocno przypalone.

Kwasek cytrynowy

Nie zawsze posiadamy go w domu, ale jak jest to bardzo dobrze. Nie tylko odczyści nasz garnek, ale nada mu blasku. Wystarczy, że połączysz kwasek z małą ilością wody. Taki specyfik nałóż na gąbkę i wyszoruj przypalone naczynie.

Garnki wyszorowane więc można przejść do robienia deseru. Przedstawiamy przepis na ciasto Milky Way bez pieczenia krok po kroku na naszym YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także