NewsyPoznaliśmy tegoroczną trasę świątecznych ciężarówek Coca-Coli. Przekonaj się, czy Twoje miasto jest na liście

Poznaliśmy tegoroczną trasę świątecznych ciężarówek Coca-Coli. Przekonaj się, czy Twoje miasto jest na liście

Coca-cola - Pyszności; foto: Canva
Coca-cola - Pyszności; foto: Canva
24.11.2022 16:17, aktualizacja: 24.11.2022 19:50

Coca-cola już wkrótce odpali silnik najsłynniejszej ciężarówki w Polsce. Świąteczny pojazd wyrusza 1 grudnia. Poznaliśmy już 9 z 10 miast, do których w tym roku zawita, obwieszczając odliczanie do Bożego Narodzenia. Jesteś ciekawa świątecznego szlaku ciężarówki Coca-coli? O wszystkim informujemy w tym artykule.

Co sprawia, że czujesz, że już tuż-tuż do świąt? Kolędy w centrach handlowych? A może przyozdobione latarnie uliczne? Dla wielu z nas symbolem zbliżających się świąt jest pewna czerwona ciężarówka, która raz do roku rusza w trasę po Polsce. Mowa oczywiście o słynnym pojeździe Coca-coli.

Tradycja trasy świątecznej ciężarówki Coca-coli ma swój początek w 1995 roku. To wtedy Polacy po raz pierwszy zobaczyli tę ciężarówkę w telewizyjnych reklamach. Dość szybko nabrała ona symbolicznego wymiaru. Niemal jak Last Christmas zespołu Wham!.

Coca-cola - Pyszności; foto: Canva
Coca-cola - Pyszności; foto: Canva

Co nas czeka w miejscach, w których pojawi się ciężarówka Coca-coli?

Jak zapowiada koncern, gdziekolwiek pojawi się słynna ciężarówka, możemy spodziewać się całej masy atrakcji. Nie dość, że spotkamy tam Świętego Mikołaja we własnej osobie, to będziemy mogli jeszcze poczuć magię świąt za sprawą licznych konkursów z nagrodami, koncertów i zabaw.

Jak mówi Małgorzata Drąg, Coca-cola senior brand manager Polska i kraje bałtyckie:

W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, celebrujemy tradycję Bożego Narodzenia oraz fakt, że bez względu na przeszkody, święta zawsze znajdą swój sposób, aby nas zjednoczyć i podnieść na duchu

Jakie miasta pojawią się na trasie świątecznej ciężarówki Coca-cola?

Wśród 9 z 10 wyłonionych już miast, które w 2022 roku odwiedzi świąteczny pojazd, znajdują się: Gdańsk, Bydgoszcz, Poznań, Płock, Łódź, Ostrów Wielkopolski, Kielce, Rybnik i Kraków.

Wybranie 10 miasta już od kilku lat odbywa się na zasadzie głosowania. W tym roku odbywa się ono poprzez aplikację Coca-cola, a głos może oddać każdy uczestnik, który ukończył 13 lat i zdobył co najmniej 100 punktów w grze zręcznościowej.

Coca-cola - Pyszności; foto: Canva
Coca-cola - Pyszności; foto: Canva

Do ostatecznej potyczki o miano 10 miasta z trasy Coca-cola stanęły: Dzierżoniów, Gorzów Wielkopolski, Koszalin, Nysa, Sławno, Sieradz, Rzeszów, Łowicz, Inowrocław oraz Włocławek.

W tym miejscu warto podkreślić, że rok temu w takim samym głosowaniu zostało oddanych 1,5 milionów głosów. O ogromnej popularności wydarzenia świadczy fakt, że już w pierwszych 24 godzinach od uruchomienia plebiscytu zostało oddanych 60 tysięcy głosów.

Głosowanie kończy się 28 listopada o godzinie 10:00. Mieszkańcy wymienionych miast - spieszcie się więc!

A w wolnej chwili zerknijcie też na ten nowy przepis z naszego kanału na YouTube.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także