PoradyWeź z kuchennej szafki i zrób z nich pułapki na muchy. Pozbędziesz się ich raz na zawsze

Weź z kuchennej szafki i zrób z nich pułapki na muchy. Pozbędziesz się ich raz na zawsze

Najlepsze domowe sposoby na muchy - Pyszności; foto: Canva
Najlepsze domowe sposoby na muchy - Pyszności; foto: Canva
31.05.2023 11:45

Przeżywasz w domu inwazję much? Irytujące brzęczenie nie daje ci się skupić ani na gotowaniu, ani na innych codziennych zajęciach? Zanim zamienisz home office na powrót do biura, pozwól, że przedstawimy ci najlepsze domowe sposoby na muchy, dzięki którym szybko zwalczysz te natarczywe owady. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki.

Wszyscy cieszą się ze wzrostu temperatur i zaglądającego przez okna słońca. Jednak życie rzadko bywa czarno-białe, i nawet ta pora roku ma swoje wady. Jedną z nich jest powrót ich — małych, wkurzających, brzęczących, bezczelnie siadających na wszystkim, co w twoim mieszkaniu; od nosów domowników aż po wystawione na blat jedzenie.

Zastosuj domowe sposoby na muchy, żeby się ich pozbyć - Pyszności; foto: Canva
Zastosuj domowe sposoby na muchy, żeby się ich pozbyć - Pyszności; foto: Canva

Chociaż naukowcy przekonują, że niektóre gatunki much są pożyteczne, to będziemy z nimi zupełnie szczerzy: tym razem odkładamy nasze ekologiczne sentymenty na bok i wyzywamy muchy na pojedynek na śmierć i życie. Jeśli i ty borykasz się z problemem tych owadów urządzających sobie w twojej kuchni prawdziwe all inclusive, to zachęcamy cię do poznania poniższych domowych pułapek na muchy.

Domowe sposoby na muchy

Lep na muchy

Żeby porozwieszać w domu lep na muchy, nie musisz biec do sklepu. Z łatwością stworzysz go sam. Wystarczy sporządzić mieszankę z płynnego miodu i mąki kukurydzianej. Tą lepką substancją posmaruj obiekt, w który chcesz złapać muchy; może to być na przykład spodek od doniczki. Irytujące owady przykleją się do niego już na dobre.

Domowa pułapka

W przygotowaniu prowizorycznej pułapki na muszki owocówki pomoże ci niezawodny w kuchni ocet. Wlej go do połowy słoika i dodaj odrobinę płynu do mycia naczyń. Następnie zaklej słoik folią i zrób w nim kilka dziurek. Wszystkie owocówki zlecą się w okamgnieniu. Na ich nieszczęście, jest to bilet w jedną stronę.

Domowe sposoby na muchy - Pyszności; foto: Canva
Domowe sposoby na muchy - Pyszności; foto: Canva

Waniliowy straszak

Muchy mają dość specyficzny gust jeśli chodzi o zapachy. Kochają odór amoniaku i odchodów, ale wanilii wprost nie znoszą. Jeśli wlejesz do słoiczka waniliowy olejek zapachowy i postawisz go na stole, to możesz być pewny, że żadna mucha nie zjawi się na twoim obiedzie jako nieproszony gość. Jeśli chcesz podwoić ten efekt, dodaj do słoiczka jeszcze odrobinę mięty. To połączenie jest dla much zabójcze.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także