PoradyDodaj odrobinę do wody i pij codziennie. Dzięki temu opóźnisz procesy starzenia

Dodaj odrobinę do wody i pij codziennie. Dzięki temu opóźnisz procesy starzenia

Woda z miodem to źródło witamin (ADOBE)
Woda z miodem to źródło witamin (ADOBE)

08.06.2023 08:47, aktual.: 08.06.2023 09:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Woda z miodem jest bardzo prosta w przygotowaniu, a ma mnóstwo zalet. Oprócz tego, że jest słodka, to jeszcze zawiera wiele składników odżywczych i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Woda miodowa jest idealnym napojem na początek dnia. Zobacz, jak ją prawidłowo przyrządzić.

Naturalny miód to prozdrowotny dodatek. O jego właściwościach wiedzieli już nasi dawni przodkowie i chętnie z nich korzystali. Chociaż zawiera dużo węglowodanów prostych (głównie fruktozy, maltozy i glukozy), to jest o wiele lepszy od cukru. Zawiera bowiem witaminy, głównie A, C i większość z grupy B oraz pierwiastki, na przykład potas, wapń i żelazo.

Woda z miodem to idealny początek dnia. Które kwestie są najważniejsze?

Wiemy, że tego słodkiego dodatku nie możemy jeść za dużo (ze względu na wysoką kaloryczność), dlatego idealnym rozwiązaniem będzie rozpuszczenie go w letniej lub lekko ciepłej wodzie (najlepiej o temperaturze 40 stopni Celsjusza). Napój nie może być gorący ani broń Boże wrzący. Chyba nie chcemy zniszczyć najważniejszych właściwości miodu?

Nie musimy też kupować specjalnego rodzaju, do napoju nadają się zarówno lipowe, akacjowe, jak i wielokwiatowe. Jedyny warunek jest taki, by woda z miodem zawierała jedynie naturalne składniki. Do naparu możemy też dodać trochę cytryny, cynamonu, imbiru, pomarańczy lub nawet pieprzu.

Woda z miodem to idealny początek dnia (PIXABAY)
Woda z miodem to idealny początek dnia (PIXABAY)

Woda miodowa - dlaczego warto ją pić?

Jeśli chcemy zaobserwować pozytywne skutki, musimy pamiętać o regularności w jej spożywaniu. Woda miodowa przede wszystkim:

  • ma właściwości nawadniające,
  • poprawia odporność,
  • wspiera oczyszczanie organizmu,
  • przeciwdziała starzeniu się skóry,
  • działa przeciwbakteryjnie,
  • wspomaga pracę układu pokarmowego,
  • pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

Wodę miodową możemy wypić obojętnie o jakiej porze dnia, ale najlepiej wybrać poranek, gdy żołądek jest jeszcze pusty. Napój nawodni organizm i pobudzi mózg do pracy. Woda z miodem może być przygotowana z samego rana i wypita ciepła. Pamiętajcie jednak o odpowiedniej temperaturze!

Lepiej będzie jednak zrobić to w dzień poprzedzający. Dlaczego tak jest? Aktywują się wtedy wszystkie składniki antybakteryjne, z których miód słynie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także