NewsyBosacka wzięła do ręki popularną pastę kanapkową. "Jak na lekcji chemii"

Bosacka wzięła do ręki popularną pastę kanapkową. "Jak na lekcji chemii"

Katarzyna Bosacka sprawdziła słynną pastę rybną
Katarzyna Bosacka sprawdziła słynną pastę rybną
Źródło zdjęć: © Facebook, Katarzyna Bosacka, YouTube

01.11.2023 14:02, aktual.: 01.11.2023 15:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ryby są zdrowym i wartościowym składnikiem diety. Zawierają mnóstwo białka, witamin i minerałów. Jednak nie wszystkie przetwory rybne są zdrowe. Katarzyna Bosacka, znana ekspertka od zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na skład popularnej pasty z makreli.

Katarzyna Bosacka wywołała ostatnio szum na Instagramie, publikując skład popularnej pasty rybnej. Okazało się, że nie zawsze to, co wydaje się zdrowym wyborem, takie jest naprawdę. Skład produktów spożywczych zwykle kryje wiele tajemnic, dlatego tak ważne jest zapoznanie się z nim, szczególnie w przypadku przetworzonych artykułów, takich jak pasta rybna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaskakujący skład pasty rybnej

Bosacka podkreśla, że choć nie spodziewamy się, aby pasta rybna składała się w stu procentach z ryby, to przynajmniej ta ostatnia powinna stanowić główny składnik. Jednak w przypadku niektórych produktów wygląda to zupełnie inaczej.

Skład pasty z makreli, którą przeanalizowała Bosacka, jest zaskakujący. Na pierwszym miejscu znajduje się... margaryna, a konkretnie częściowo utwardzony tłuszcz palmowy. To źródło szkodliwych tłuszczów trans, które mogą przyczynić się do rozwoju chorób sercowo-naczyniowych.

Następnie w składzie mamy wodę, emulgatory, konserwant - kwas sorbowy i barwnik. Dopiero na siódmym miejscu pojawia się makrela, ale w ilości 25. Nie wiadomo, czy chodzi o procent, gramy, czy sztuki.

Katarzyna Bosacka apeluje, aby zawsze dokładnie czytać etykiety produktów spożywczych, porównywać ich składy i być świadomym konsumentem. Chociaż najlepiej byłoby przygotować pastę rybną samodzielnie, nie zawsze mamy na to czas lub ochotę. W takim przypadku warto poświęcić chwilę na zrozumienie, co dokładnie zawiera produkt, który zamierzamy zakupić.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także