NewsyZaskakujące słowa dietetyka o cukrze. Oto co się stanie, gdy odstawisz go na 2 tygodnie

Zaskakujące słowa dietetyka o cukrze. Oto co się stanie, gdy odstawisz go na 2 tygodnie

Cukier w opinii dietetyka Michała Wrzoska (Pexels, Youtube)
Cukier w opinii dietetyka Michała Wrzoska (Pexels, Youtube)
24.06.2023 17:25

Cukier towarzyszy nam niemalże codziennie, dodajemy go do ciast i jest obecny w wielu produktach spożywczych, szczególnie w słodyczach. Każdy z nas wie, że nie jest zbyt zdrowym produktem i powinniśmy ograniczyć go do minimum. Jeśli odstawiamy go na dwa tygodnie, będą działy się cuda.

Dietetycy bardzo często przestrzegają przed cukrem. Opowiadają o skutkach, jakie przynosi jego częste spożywanie. Wzrost wagi, podwyższony poziom trójglicerydów i większy apetyt - to tylko niektóre z nich. Możemy się także nabawić miażdżycy i insulinooporności, a nasze zęby nie będą w najlepszym stanie.

Dlaczego warto odstawić cukier? Dietetyk wyjaśnia, co się stanie, gdy to zrobimy

Doktor dietetyki Michał Wrzosek po raz kolejny podzielił się swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania. Tym razem na tapetę trafił słodki proszek, który przez wiele osób nazywany jest "białą śmiercią". Jeśli całkowicie z niego zrezygnujemy, przede wszystkim zmniejszymy ilość spożywanych kalorii.

To także świetna opcja dla osób, które zmagają się z trądzikiem. Może on po prostu się zmniejszyć i nie będzie tak bardzo uciążliwy. Stan i wygląd cery znacznie się poprawi. Kolejną kwestią są trójglicerydy. Na samym początku tego nie zauważymy, ale ich poziom zacznie spadać, za co organizm nam podziękuje.

- Cukier to nie jest trucizna dopóki nie jesz go za dużo. Dlatego zamiast eliminować, to go ograniczaj. Jak odstawisz go na dwa tygodnie i potem znowu zaczniesz jeść, to wszystkie efekty się cofną i nie stanie się nic - tłumaczy Michał Wrzosek.
Cukier (pixabay)
Cukier (pixabay)

Lepiej jeść mniej niż wcale?

Odstawienie słodyczy może być trudne i często prowadzi do tego, że potem sięgamy po jeszcze większe ilości. To sprawi, że zrobimy naszemu organizmowi ogromną krzywdę. Często zdarzało się tak, że postanawialiśmy sobie, że kończymy z cukrem i słodkimi przekąskami, a wychodziło zupełnie coś innego. Niektórzy wytrzymywali tydzień, inni miesiąc i wracali do starych nawyków. Dlatego też, jeśli mamy ochotę na małego batonika, możemy go od czasu do czasu zjeść. Nic złego się nie stanie, a to czasem pomoże w trzymaniu właściwej wagi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także