PoradyEksperyment, który podbił internet. Wystarczy odrobina cukru

Eksperyment, który podbił internet. Wystarczy odrobina cukru

Ogórki, które smakują jak arbuz? Wystarczy tylko odrobina cukru (ADOBE)
Ogórki, które smakują jak arbuz? Wystarczy tylko odrobina cukru (ADOBE)
18.07.2023 13:00

Na TikToku i Instagramie znajdziemy wiele filmików różnego rodzaju. Często możemy spotkać ciekawe przepisy. Jeden z nich tak spodobał się internautom, że zaczęli masowo go powtarzać. Chodzi o ogórki, które po dodaniu cukru... smakują jak arbuz.

Weź ogórka i posyp go cukrem. Efekt cię zaskoczy

Internet oszalał. Na Tiktoku  oraz w innych mediach społecznościowych pojawiły się ciekawe filmiki z ogórkiem w roli głównej. Internauci posypują go cukrem i chwalą się, że smakuje jak arbuz. Co ciekawe, wiele osób, które tego spróbowały, przyznają, że faktycznie ogórki przypominają w smaku ten słodki owoc. Brzmi szokująco, prawda? Koniecznie sprawdź to w domu, a się przekonasz.

Niektórzy sprawdzają coś odwrotnego. Czy posolony arbuz będzie smakował, jak zielone warzywo? Zastanawiający jest jednak fakt, dlaczego posypanie ogórka cukrem działa w taki sposób. Spróbujemy to wyjaśnić w bardzo prosty sposób.

Ogórki (pixabay)
Ogórki (pixabay)

Ogórki smakują jak arbuz. Dlaczego tak się dzieje?

Na pierwszy rzut oka wydaje się to dziwne. Przecież to owoc i warzywo. W jaki sposób mogą smakować tak samo? Mało kto wie, że obydwa produkty należą do jednego gatunku, czyli roślin dyniowatych. Do tego w ponad 90 procentach składają się z wody. Jedyna różnica jest taka, że w arbuzie znajdziemy o wiele więcej cukru. Dlatego też posypanie ogórka cukrem daje ciekawy efekt. Nagle smak się zmienia i przypomina ten, który znamy, gdy jemy owoce.

Przyjrzyjmy się teraz zewnętrznej warstwie. W obu przypadkach jest ciemnozielona. Arbuzowa część jest pozbawiona słodyczy, zupełnie tak samo, jak w przypadku warzywa. To przywodzi na myśl, że arbuz i ogórki są do siebie bardzo podobne.

Co ciekawe, podobne zależności możemy zauważyć w przypadku innych produktów z rodziny dyniowatych, na przykład dyni i melona. Więc jak? Macie ochotę przetestować ten patent? Internauci się na niego skusili i są zachwyceni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także