PoradyJak mrozić szczypiorek? Opakowanie po lodach to zdecydowanie kiepski pomysł

Jak mrozić szczypiorek? Opakowanie po lodach to zdecydowanie kiepski pomysł

Jak mrozić szczypiorek? Opakowanie po lodach to zdecydowanie kiepski pomysł
Paulina

10.07.2022 08:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sałatki, kanapki, jajecznica - do każdej z tych potraw szczypiorek pasuje jak ulał. Zerwany prosto z ogródka smakuje najlepiej. Jednak przecież chcemy się nim cieszyć całym rokiem. Jak mrozić szczypiorek? Czy pudełko po lodach to dobry pomysł? Zdecydowanie nie i nie tylko przez to, że otwierające je ujrzymy rozczarowanie, ale może wydarzyć się coś innego.

Jak mrozić szczypiorek?

Mrożenie szczypiorku wcale nie jest trudne, ale warto wiedzieć, jak to robić, by przypadkiem nie okazało się, że po wyjęciu zmienił się on w bryłę lodu. Tak też może się stać, jeśli zamrozimy go w opakowaniu po lodach i wcześniej zapomnimy osuszyć. To bardzo ważne! Najlepiej po osuszeniu umieścić go w foliowych, zasuwanych torebkach.

Szczypiorek - Pyszności/ Źródło: pixabay.com
Szczypiorek - Pyszności/ Źródło: pixabay.com

Mrozimy szczypiorek w całości czy lepiej posiekany?

Oba rozwiązania są równie dobre. Każdy ze sposobów ma swoje plusy. Jeśli nie mamy czasu zamroź go w całości, ale po pierwsze, musisz upewnić się, że szczypiorek jest całkowicie czysty, zwłaszcza jeśli zbierasz go w ogrodzie. Upewnij się, że wszelkie zabrudzenia zostały usunięte. Możesz go szybko spłukać pod zimną wodą, natomiast ważne jest to, by był całkowicie suchy przed zamrożeniem. Umieść szczypiorek w zamykanej torebce do zamrażania. Podczas zamykania wyciśnij z worka jak najwięcej powietrza. Szczypiorek może być posiekany, jak i w całości.

Jak długo można mrozić szczypiorek?

Szczypiorek można zamrażać przez ok. 6 miesięcy. Przez ten okres smak pozostanie bez zmian. Należy jednak pamiętać, że tekstura będzie się z czasem pogarszać. Ważne jest to, aby oznaczyć go datą zamrożenia i nazwą, aby nie pomylić z innymi produktami w zamrażalniku.

Obraz

Zachowaj świeżość szczypiorku

Jeśli mamy sezon na szczypiorek to, czemu by z niego nie skorzystać jak najlepiej? Po zakupie szczypiorku dokładnie go myjemy. Następnie osuszony szczypior drobno siekamy. Wkładamy do szczelnego pojemnika i umieszczamy w lodówce. Najlepiej umieścić go w słoiku. Taki szczypiorek może pozostać świeży w lodówce nawet przez dwa tygodnie, a my możemy cieszyć się jego smakiem.

Jeśli chcesz wykorzystać swój szczypiorek, przygotuj pyszną pastę jajeczną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także