NewsyKupiła w sklepie kilka steków. Gdy przyszła do domu, znalazła w nich coś zaskakującego

Kupiła w sklepie kilka steków. Gdy przyszła do domu, znalazła w nich coś zaskakującego

Dobry stek kosztuje ponad 100 złotych
Dobry stek kosztuje ponad 100 złotych
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | IAKOV FILIMONOV

03.09.2023 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grillowane steki to prawdziwa uczta dla każdego mięsożercy. Niestety, wiąże się to z dużym wydatkiem, bowiem kilogram tego soczystego mięsa kosztuje przynajmniej 100 złotych. Jak się okazuje, w Stanach Zjednoczonych traktuje je na równi z towarami luksusowymi.

Amerykański sen nie jest tak kolorowy, jak go malują. W Stanach Zjednoczonych panują zwyczaje, które dla nas, Europejczyków, często wydają się niezrozumiałe. Należy do nich m.in. obowiązkowy napiwek, niezależny od poziomu usługi czy ceny podawane w netto. To tylko początek długiej listy amerykańskich dziwactw.

Wallmart to amerykańska sieć sklepów. Można kupić w nich wszystko, zaczynając od żywności, na produktach od Apple kończąc. Pewna Amerykanka przekonała się, że sieć traktuje steki niczym towar luksusowy, bowiem z tyłu opakowania znajdowała się etykieta zabezpieczająca przed kradzieżą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odeszła od kasy i usłyszała pikanie. "Po prostu chciałam się rozpieścić"

Stek to jedno z najpopularniejszych mięs w Ameryce. Można kupić je dosłownie wszędzie i przygotowuje się je w niemalże każdej restauracji. Tiktokerka publikująca jako chupachan wybrała się na zakupy do jednego ze sklepów sieci Wallmart, który można porównać do polskiej Biedronki. Kobieta kupiła opakowanie steków. Po uiszczeniu należności przeszła przez bramkę antykradzieżową, która niespodziewanie wszczęła alarm.

Po przyjściu do domu kobieta zorientowała się, dlaczego bramka zaczęła pikać. Podczas przygotowania steków odkryła, że na opakowaniu znajduje się etykieta antykradzieżowa.

- Serio, ktoś miałby ukraść steka. I to jeszcze z Wallmartu? - zapytała rozbawiona tiktokerka w opublikowanym przez siebie filmiku. - Wiem, że steki są drogie, ale cholera, po prostu chciałam się rozpieścić - wyznała.

Ile kosztuje stek?

Cena za kilogram steku zaczyna się do 100, a kończy nawet na 2 tys. złotych. Najdroższy stek w Polsce zjesz m.in. w Warszawie, w jednej z restauracji, która oferuje wołowinę z Kobe. To jeden z najbardziej ekskluzywnych rodzajów mięsa na świecie. Krowy hodowane pod ten rodzaj mięsa mają iście królewskie warunki życia. Zwierzęta pojone są piwem i żywione certyfikowaną, ekologiczną żywnością, aby ich mięso miało możliwie jak najmiększą strukturę. Hodowcy są zobowiązani do codziennych masaży krów, w trakcie których puszcza się muzykę klasyczną. Choć zwierzęta ostatecznie przeznaczone są na mięso, nie można mówić tu o uboju. Hodowcy stosują humanitarne metody uśmiercania krów, dbając o to, aby nie odczuły stresu.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także