PoradyMoja teściowa żółty ser wkłada do mleka. Od kiedy znam powód, robię to samo

Moja teściowa żółty ser wkłada do mleka. Od kiedy znam powód, robię to samo

Zapakowany ser żółty - Pyszności
Zapakowany ser żółty - Pyszności
Źródło zdjęć: © Canva | africa-images

15.03.2024 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Moja teściowa to skarbnica przydatnych trików, które pozornie mogą wydawać się zupełnie bez sensu. Po weekendowym wyjeździe za miasto zauważyłam, że wyjęła ser z lodówki i zalała go mlekiem. Kiedy zdradziła mi, po co to robi, przygarnęłam ten trik również do siebie.

Przed urlopem otworzyłeś opakowanie z serem, który podczas twojej nieobecności wysechł i stwardniał? Nie musisz od razu spisywać go na straty, bo prosty trik przywróci mu dawną świeżość. Dzięki niemu znów będziesz mógł cieszyć się jego przyjemnie miękką konsystencją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak uratować wyschnięty ser żółty?

Stałaś przed dylematem - wyrzucić zeschniętą kostkę sera do kosza, czy spróbować ją uratować? Z trikiem mojej teściowej sprawa jest jasna.

Żółty ser w formie małych trójkącików super się prezentuje
Żółty ser w formie małych trójkącików super się prezentuje© Licencjodawca | Pyszności

Wyjmij zeschnięty ser z opakowania i umieść go w plastikowej misce. Zalej go ciepłym mlekiem tak, by całkowicie go pokryć. Pamiętaj - mleko nie powinno być gorące, a jedynie przyjemnie ciepłe. Pozostaw ser w mleku na około 30 minut.

Po upływie tego czasu wyjmij kostkę, delikatnie osusz ją ręcznikiem papierowym i umieść ponownie w pojemniku do przechowywania sera w lodówce. Już po pierwszym ukrojeniu przekonasz się, że ser odzyskał idealną miękkość i pyszny smak.

Taki ser od razu wyrzuć

Zastanawiasz się, czy ser, który otworzyłaś jakiś czas temu, wciąż nadaje się do spożycia? Zaufaj swojemu węchowi. Naturalny zapach sera żółtego powinien być delikatny i przyjemny. Unikaj sera o mdłym, kwaśnym i nieładny zapachu. Zwróć również uwagę na wszelkie nietypowe plamy, które mogą oznaczać pleśń. Pamiętaj, że usunięcie zainfekowanego kawałka nie uratuje reszty sera. Pleśń jest szkodliwa dla zdrowia, więc taki ser należy natychmiast wyrzucić.

Spleśniały ser żółty - Pyszności
Spleśniały ser żółty - Pyszności© Canva | Andrey Bukreev

Stosując te proste zasady, możesz bez problemu ocenić, czy ser żółty nadaje się do jedzenia. W razie wątpliwości lepiej wyrzucić ser niż zaryzykować zatrucie pokarmowe.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także