Wlej ją pod koniec gotowania do wrzącego garnka rosołu. Od razu stanie się bardziej klarowny
Ugotować klarowny rosół - to marzenie każdego, kto zabiera się za gotowanie tej właśnie zupy. Okazuje się, że jest to prostsze, niż Ci się wydaje. Wystarczy, że pod sam koniec gotowania dodasz jeden tajemniczy składnik. Co to takiego?
17.11.2022 09:34
Poznaj patent, dzięki któremu ugotujesz klarowny rosół!
Na pewno składnik, który warto dodać do gotującego się rosołu, będzie zaskoczeniem. I absolutnie nie są to żadne przyprawy, warzywa, czy specjalnie wyselekcjonowane mięso. Tak klarownego rosołu nie da się uzyskać w żaden inny sposób. Każdy, kto przynajmniej raz wypróbował tę metodę, na pewno to potwierdzi. Oczywiście liczą się wszystkie najważniejsze kwestie, związane z gotowaniem rosołu, które poruszaliśmy w wielu wcześniejszych artykułach. Co zatem należy zrobić, by ugotować klarowny rosół?
Wystarczy, że do gotującej się zupy, już na samym końcu dodamy łyżkę spirytusu. To właśnie on sprawi, że nasz rosół stanie się wyjątkowo klarowny, a my będziemy mogli zachwycać się jego smakiem. Alkohol absolutnie nie będzie wyczuwalny w smaku, natomiast nasza zupa będzie jasna i klarowna. I co ważne, będzie smakował świeżo i smacznie. Pamiętaj również, by dać 2 kilogramy mięsa na 3 litry wody - takie proporcje sprawią, że nasz rosół nie będzie rozwodniony.
Jak przygotować najpyszniejszy i klarowny rosół?
Pamiętaj, że ten patent sprawi, że otrzymasz klarowny rosół. Z myślą o osobach, które planują ugotować tę zupę, przygotowaliśmy najlepszy naszym zdaniem przepis.
Składniki:
- 6 skrzydełek kurczaka
- ćwiartka z kurczaka
- odrobina łaty wołowej
- 3 litry wody
- włoszczyzna: pietruszka, marchewka, por i seler (opcjonalnie cebula i kapusta)
- przyprawy: liście laurowe, ziele angielskie, lubczyk, sól i pieprz
- 2 ząbki czosnku
- łyżka spirytusu.
Sposób przygotowania:
Ugotujesz klarowny rosół, gdy zastosujesz się do tych rad. Do garnka wrzucamy mięso, zalewamy wodą i gotujemy na wolnym ogniu przez przynajmniej dobrą godzinę. Wtedy należy zszumować wywar. Przygotowaną włoszczyznę i opaloną cebulę dodajemy mniej więcej w połowie gotowania. Cały rosół, najlepiej, gdy będzie się gotował przez około 3 godziny - wtedy uzyskamy ten najlepszy smak. Przyprawy dobrze jest dodać po około 15 minutach od momentu wrzucenia warzyw. Wtedy też zmniejszamy ogień w palniku. Sól dobrze będzie dodać pod sam koniec gotowania.
Oczywiście pamiętaj również o łyżce spirytusu pod koniec gotowania. Dzięki temu uzyskasz naprawdę klarowny rosół.
Zapoznaj się z przepisem na rosół pięciu przemian. Znajdziesz go na naszym kanale YouTube: